ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

VALİ ŞAHİN YANGIN ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ ŞAHİN YANGIN ALANLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Tarih
Bu haber 1692 defa okunmuştur.

YAKAKENT TE YARALAR SARILIYOR


        Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, 01.02.2015 Pazar gecesi çıkan yangın sonucunda Yakakent ilçesi Gündüzlü Mahallesinde evleri yanan vatandaşları ziyaret etti. Evleri yanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali, devletin sıcak elini uzatacaklarını, mağduriyetlerinin giderilmesi için her türlü çalışmanın yapılacağını söyledi


        İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Vali İbrahim ŞAHİN, “Arkadaşlar maalesef burada hiç arzulamadığımız bir yangın meydana geldi. Bu yangında sekiz ev yandı. Bu yangın sonucunda vatandaşların yeni evleri kurulana kadar başlarını sokacakları konteynırları temin ediyoruz. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün elinde Van depreminden sonra şu anda 100 adet konteynır bulunmaktadır. Bu konteynırlardan sekiz tanesini burada evlerini kaybeden vatandaşlarımız için bu akşam veya en geç yarın buraya kuracağız.


       Bu akşam konteynırlarımızı kuramazsak vatandaşlarımız için hemen acilen çadırlarımızı kuracağız. Hiçbir vatandaşımız dışarıda kalmayacaktır. Ailelerimize aynı zamanda sıcak yemeklerini yemeleri için bir mutfak aracını da buraya getirdik. Bu akşamdan itibaren sıcak yemeklerini de burada yiyecekler. Her bir aile için bir konteynırı buraya kuracağız. Sadece tek üzüntümüz bu yangının oluşu sırasında sekiz vatandaşımızın evlerini kaybetmeleri, tabiatın, orman ve ağaçların kısmen zarar görmesidir. Tek sevincimizde hiçbir can kaybının olmamasıdır.

        Bununla ilgili olarak Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlığımız, Jandarma Komutanlığımız, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, Meteoroloji, Kızılay ve üzerine görev düşen bütün kurumlar, herkes görevini en güzel bir şekilde yerine getirdi. Çıkan yangın olabildiğince hızlı bir şekilde söndürüldü ama dün Samsun’un tarihinde gerçekten hiç görülmemiş bir hızla, şiddetle rüzgar esti. Bu rüzgarın sonucunda elektrik tellerinin bir birlerine çarpması sonucunda yangın çıktı. Rüzgar dolayısıyla Yakakent’in hemen karşı yamacında tekrar bir yangın başladı. Buradaki ekipleri oraya sevk ettik.      Daha sonra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yangında evlerini kaybeden aileler için oluşturulan çadırları gezen Vali İbrahim ŞAHİN, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün oluşturduğu yemekhane çadırında yangında evlerini kaybeden aileler ile birlikte akşam yemeği yedi.


       Yangında zarar gören Yakakent ilçesi Gündüzlü Mahallesinde yapılan incelemeye ayrıca, Yakakent İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hacı DEMİREZEN, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ katıldı.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi