ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SARIGÖL UZUNKIZ YAYLASINDAKİ DOĞUM HASTASI HASTANEYE YETİŞTİRİLDİ

SARIGÖL UZUNKIZ YAYLASINDAKİ DOĞUM HASTASI HASTANEYE YETİŞTİRİLDİ

Tarih
Bu haber 3487 defa okunmuştur.

YAKAKENT KARLA MÜCADELE EKİPLERİNİN BAŞARISI             Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakakent Şubesi ekipleri büyük bir başarıya daha imza attılar.Dün Karaaba mevkiindeki hasta bir vatandaşı yolları açarak hastaneye ulaşmasını sağlayan ekip bu günde Sarıgöl Mahallesi Uzunkız Yaylasında bir doğum hastasının Hastaneye ulaşmasını sağladılar.            Aslında dün itibarı ile Yakakent ilçesinin tüm mahallelerinin yolları açılmıştı.Fakat rüzgar karları uçurarak yollara kürtük yığmakta ve açılan yolların tekrardan kapanmasına neden olmaktadır.Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakakent şubesi ekipleri sabah saatlerinde Uzunkızyaylasında doğum hastası olduğu haberini alarak Ambulans eşliğinde hareket ettiler.Amabulans ancak Sarıgöl mahallesine kadar gidebildi ve orada beklemeye başladı.Ekipler sağlık ekibinide alarak yol açma makinaları eşliğinde Uzunkız Yaylasına hareket ettiler ve uzun bir mücadeleden sonra Uzunkız yaylasına ve doğum hastasına ulaştılar.Doğum hastası kadın oradan ekiplerin aracına alınarak Sargöl de bekleyen Ambulansa ulaştırıldı ve Ambulansla Alaçam Devlet hastanesine götürüldü.
            Gece gündüz demeden yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki kar yığınları ile kapalı yolları açarak halkımızın ulaşım ihtiyaçlarını çözen Büyükşehir Belediyesi Yakakent Şubesi Müdürü Mehmet VERİM,Murat DURNA ve arkadaşlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar dileriz.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi