ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BİR HİLAL UĞRUNA ETKİNLİĞİ SAMSUN' DA

BİR HİLAL UĞRUNA ETKİNLİĞİ SAMSUN' DA

Tarih
Bu haber 1336 defa okunmuştur.

100.YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ HER YERDE ANLATILIYOR


         Gençlik ve Spor Bakanlığı' nın düzenlediği, Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Ruhu' nu işleyen 'BİR HİLAL UĞRUNA' adlı etkinlik gerçekleştirildi.


        8 Nisan 2015 Çarşamba günü, saat 17:30' da, Canik Kültür Merkezi' nde başlayan programa, şiirsel anlatımıyla can veren sanatçı Serdar TUNCER de katıldı. Tarihi fotoğraf ve eşyalardan oluşan Çanakkale Savaşı Müzesi de gelen katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

      Programa Çanakkale' de hayatını kaybederek şehit olan askerlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Çanakkale Destanı' ndan yaşanan gerçek olayların, Serdar TUNCER'in sunumuyla, şiir ve Cihan YILDIZ'ın söylediği Kahramanlık türküleri eşliğinde aktarıldığı programa Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü sayın Güven ÖZYURT, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Spor İlçe Müdürleri de katıldılar.
         Samsun Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Çanakkale Bir Hilal Uğruna isimli programa Alaçam Gençlik ve Spor Hizmetleri ilçe müdürlüğünün davetiyle Alaçam Belediyesinin tahsis ettiği araçla kalabalık bir grup halinde katıldı.İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent ŞENER,Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammet ÇELİK,Alaçam Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Salih İLERİ,Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Adem ÇAVUŞ,Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Serhat Murat KARAGÖL,Yenice Doyran Ortaokulu Müdür Yardımcıları; Murat BAL ve Cem EROĞLU,Öğretmenler,Memurlar,İlçe Gençlik Merkezi Antrenör ve çalışanları katıldı.

         Program sonunda görüşlerini dile getiren Alaçam Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Salih İleri,Böyle güzel duygulu bir programa Davetlerinden dolayı tüm üyelerimiz ve yönetim kurulu adına İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne teşekkürlerini bildirirken.Çanakkale Zaferinin anlatıldığı programda çok duygulu ve anlamlı dakilaların yaşandığını,bu zaferin bir destan olduğunu bu Destan her anlatıldığında yeni mesajların alındığını dile getirdi.100 yıl önce yaşanan bu zaferin günümüz koşullarında yaşanan olaylar karşısında çok önemli dersler almamıza vesile olduğunu,Çanakkale Şavaşlarında Şehadet Şerbeti İçen 250 000 şehidimizin ruhlarını şad edebildiysek ne mutlu bize dedi.

''Çanakkale,Müslüman’ın ruhunda yer alan vatan sevgisi, vatan aşkı ve vatan sevdasının sonsuza kadar devam edeceği noktasında en büyük umutlardan bir umuttur.''


Sen ki islam'ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
O demir çenberi ğöğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki rûhunla beraber gezer ecramı adın;
Sen ki, a'sâra gömülsen taşacaksın...Heyhât,

Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
Ey şehît oğlu şehît, isteme benden makber,
Sana ağûşunu açmış duruyor peygamber.

MEHMED ÂKİF ERSOY
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi