ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

Tarih
Bu haber 3340 defa okunmuştur.

Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi Mübarek Olsun.

        19 Mayıs 2020 Salı günü Akşamı Mübarek Kadir Gecesi, Tüm İslam Aleminin 1000 Aydan hayırlı Ramazan Ayının 27. Gecesi olan Kadir gecesi mübarek olsun.Kur'an-ı Kerim in indirilmeye başlandığı bu gün; Kur'an-ı Kerim'de 1000 aydan daha hayırlı olarak belirtilmiştir. Kadir Gecesinin faziletleri şöyle açıklanıyor.

         Birincisi, Kur’an-ı Kerim bu gece inmeye başlamıştır.

         İkincisi; “Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır.” Bin ay, yaklaşık olarak 84 yıl eder. İşte bu gece yapılan ibadet, âdeta içinde Kadir Gecesi olmayan seksen dört yıl ibadet etmek kadar sevaptır.

          Üçüncüsü; “Melekler ve Ruh, o gece Rablerinin izniyle her iş için iner de iner.” Bu ayette meleklerin ve Ruh’un Rablerinin izniyle yeryüzüne inecekleri belirtilmektedir. Ayetteki Ruh’tan kasıt, Cebrâil’dir. “Tan yeri ağarıncaya kadar o gece selamettir.” Yani o gece melekler müminlere selam verirler. Çünkü melekler, gecenin başından itibaren ta tan yeri ağarıncaya dek grup grup inerler.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi