ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YABANCI ÜLKELERİN HALK DANSLARI EKİPLERİ YAKAKENT İ GEZDİ

YABANCI ÜLKELERİN HALK DANSLARI EKİPLERİ YAKAKENT İ GEZDİ

Tarih
Bu haber 2047 defa okunmuştur.

Yakakent Yabancı Misafirlerini Ağırladı       Her yıl  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafında organize edilen Uluslararasıı Halk Dansları Festivali’ne katılmak üzere dünyanın dört bir tarafından gelen dans ve halk oyunları ekipleri Yakakent Belediye başkanı Hüseyin KIYMA’nın davetlisi olarak ilçemizi ziyaretettiler.Ukrayna, Bosna,Hersek,Azerbaycan, Meksika, Bulgaristan,Makedonya ,Romanya, Moldova,Rusya, Osedya ve Türkiyenin de yer aldığı halk oyunları ekipleri ilçemizde misafir edildi.

        İlçemizde bulunan plajlarda denize girerek serinleyen misafirlerimiz Yakakent’in mavi sularına olan hayranlıklarını dile getirdiler.Sahillerde halkımızla kaynaşan misafirlerimize halkımızın yoğun ilgisi oldu.Yakakent halkının  misaferperliği için teşekkür ettiler.
       Ardından Çamgölü mesire alanına geçen misafirlere belediyemiz tarafından yöresel yemeklerimizden pide ve keşkek ikramı yapıldı.29 yıllığına üst kullanım hakkı belediyemizce kiralanan Çamgölü mesire alanın da yeşil ile mavinin kucaklaşmasına hayran olan misafirlerimiz,gelecekte tekrar Yakakenti ziyaret etmek istediklerini dile getirdi.Burada doğa yürüyüşü de düzenleyen kafile ülkelerinin yöresel oyunlarından örneklerde sergilediler.
      Ziyaret sebebi ile memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA;ilçemizin tanıtımı için,memnun ayrılan bir turistin daha çok turist getirmesini sağlayacağı ve ilçemizin uluslar arası anlamda tanıtımı için bir fırsat olduğunu söyledi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi