ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT VE ALAÇAMDA ARICILIK VE BALIKCILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

YAKAKENT VE ALAÇAMDA ARICILIK VE BALIKCILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Tarih
Bu haber 1448 defa okunmuştur.

Arıcılık ve Balıkçılık Sektörü Bilgilendirme Toplantısı       05.08.2015 Çarşamba günü Alaçam ve Yakakent İlçelerinin Arıcılık ve Balıkçılık konusunda gelişimini arttırmak amacı ile Samsun Valimiz İbrahim ŞAHİN, Samsun Ak Parti Milletvekilimiz Hasan Basri KURT, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ, Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN ve Daire Amirlerinin katılımları ile program düzenlendi.

       Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının öncülüğünde Samsun bölgesinde bal verimliliğinin arttırılması amacıyla Alaçam ve Yakakent’te arıcılık ile uğraşan çiftçilere 40 arıcıya 200 adet Kafkas F1 türü ana arısı dağıtıldı.

       Deneme amacıyla dağıtılan ana arıların üreme kapasiteleri, bölgeye adaptasyonu ve bal üretim seviyelerinin her aşaması Büyükşehir tarafından takip edilecek olup, üreticinin talepleri yönünde üretim faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik her türlü destek, proje ve bilgi paylaşımı yapılacağı belirtildi.  Arıcılık ile uğraşan çiftçilerimizin sorunları da dinlenerek çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

       Daha sonra Samsun Valisi  İbrahim ŞAHİN Samsun Ak Parti Milletvekilimiz Hasan Basri KURT, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ İlçemizde, Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Su Ürünleri Yetiştirici Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği  ‘Su Ürünleri Sektörel Toplantısı’na katıldı.Yakakent İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda İlçemiz ekonomisinin gelişimi hususunda en önemli sektörlerden biri olan açık deniz ve kültür balıkçılığı da masaya yatırılarak, bu sektörde yaşanan sorunlar ve sorunların çözümü hususunda alınması gereken önlemler tartışıldı.

       Üreticiler yapılan bu faaliyetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Samsun Valimiz İbrahim ŞAHİN, Samsun Ak Parti Milletvekilimiz Hasan Basri KURT, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ, Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA’ya teşekkürlerini ilettiler. 


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi