ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA MEVLANA HAFTASI KUTLANDI

ALAÇAM DA MEVLANA HAFTASI KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1671 defa okunmuştur.

ALAÇAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLDİ

ALAÇAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MEVLANA HAFTASI ANMA PROGRAMI


        Mevlana Haftası anma programı 18 Aralık 2015 Cuma günü saat 14.00 de okulun çok amaçlı salonunda yapıldı. Programa Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Av. Ali ŞENGÜL , Belediye Meclis Üyeleri Dursun UZ, Hasan ÇELİK ; İlçe Milli Eğitim  Müdürü Sezai TURAL, İlçe Müftüsü Ali TOPRAK, Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa SÖYLEMEZ , Okul Müdürü Aydın TUNCER, Müdür Yardımcıları , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


    Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Mevlana Celaleddin-î Rumî ve onun düşünceleri hakkında Tarih Öğretmeni Zafer ÇELİK bir konuşma yaptı.
          Hz. Mevlananın hayat hikayesini anlatan video izlendi. Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo seslendirildi. Kimya Öğretmeni Ali YURTTAŞ “Etme “ isimli şiiri seslendirdi. Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro sergilendi. Sema gösterisi yapıldı.

       Program sonunda yapılan  kültürel ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
         Samsunda yapılan güreş müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL tarafından verildi. Hadis ve Ayet yarışması birincisi Kerime BÜYÜKKAL’a ödülü İlçe Müftüsü Ali TOPRAK tarafından verildi. Futsal ilçe birincisi olan okul takımına ödülleri Belediye Başkanı Hadi UYAR tarafından verildi. Atletizmde başarılı olan öğrencilere ödülleri AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Av. Ali ŞENGÜL tarafından verildi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi