ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

İL YÖNETİMİ İSTEDİ BAFRA TÜRK EĞİTİM SEN İSTİFA ETTİ

İL YÖNETİMİ İSTEDİ BAFRA TÜRK EĞİTİM SEN İSTİFA ETTİ

Tarih
Bu haber 1194 defa okunmuştur.

BAFRA TES İLÇE TEŞKİLATI GÖREVİ BIRAKTI

Türk Eğitim-Sen Bafra İlçe Temsilciliğinden;
 
12 Nisan 2009 yılında Bafra Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği görevine seçilerek başladık. O günden bugüne kadar her safhası mücadele ile geçen bu süreçte Kamu Çalışanlarının her daim yanında olduk. Bizler Türk Eğitim-Sen davasının ilçemizdeki neferleri olarak, kendi içerisinde kırılmalara uğramış bir yapıdan gönül veren dava arkadaşlarımızın katkısıyla kısa sürede çığ gibi büyüyerek 800 yakın üyesi olan bir eğitim sendikası olduk. Etkimizi ve yetkimizi tüm eğitim çalışanlarının ortak faydası için kullandık. Sendikamız üyesi olsun olmasın tüm arkadaşlarımıza sevgi ve saygıyla davrandık. Girdiğimiz her mücadeleden Allah’ın inayeti ve gönül dostlarımızın desteği ile başarıyla çıktık. İki dönemİlksan ilçe ve il temsilciğini kazanarak öğretmen arkadaşlarımızı Ankara’ da temsil ettik. Kamu Sen olarak Türk Dayanışma Konseyini ilçemizde oluşturduk, Bafra Kent Konseyi yönetiminde yer aldık. Eğitim Çalışma Gurubu olarak ilçemize hizmet ettik. Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog içerisinde olmaya çalıştık.
 
Eğitimcileri ayrıştıran, ötekileştiren, yandaş kayırmayı marifet sayan bir zihniyetle başarıyla mücadele ettik. İdareci kıyımları yaşadık. Ahlâksız uygulamalara direndik. Adam gibi sendikanın adam gibi neferleri olarak dimdik durduk. Güçlünün değil haklının yanında olduk. Hukuk mücadelemizde açtığımız davaların hepsini kazandık. Bafra da görevlerinden alınan okul müdürlerimizi görevlerine iade ettirdik. Bafra’da Milli Eğitim camiasında uygulanan kanunsuzluklara karşı hukuk yoluyla mücadele ederek bu uygulamaları yapanlara cezalar aldırdık. Hakkı hak edene teslim ettik. Allah’tan başkasına boyun eğmedik. Haksızlığa gereken dersi verdik.
 
Bizler bu camiaya hizmet etmekten onur duyduk. Üyelerimizin mutluluğunu ve üzüntülerini beraber paylaştık. Bu çalışmalarımızla sendikacılıkta samimiyet ve dik duruşumuzla farklı bir bakış açısı getirdik. Çevremizde ve ülkemizde olup bitenlere duyarsız kalmadık. Gerektiğinde sessiz yığınların sesi olmaya çalıştık.
 
Bütün bu çalışmalarımıza ve mücadelemize rağmen Temsilcilik olarak bağlı bulunduğumuz Samsun Türk Eğitim-Sen 1No’lu Şube başkanımız Levent Kuruoğlu ile uyumlu bir çalışma ortamı sağlayamadık.Bütün bu başarılı çalışmalarımıza rağmen Bafra’ya bakış açısını değiştiremedik.Bafra da sendika yönetimi olarak yaptığımız mücadelelerde hep yalnız bırakıldık. Samsun Şubemizin maddi ve manevi konularda yeterli desteklerini alamadık. Tavır ve davranışlarda geldiğimiz bu olumsuz süreçte;
 
Samsun Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube başkanımız Sayın Levent Kuruoğlu’nun da bizden görevi bırakma yönündeki talebini Bafra Türk Eğitim-Sen yönetimi olarak aramızda uzun süre istişare ettik. Sürece devam etmenin teşkilât terbiyemize ve dava bilincimize uygun düşmeyeceği görüşüne vardık. Şube başkanımızın da talebi doğrultusunda yönetim kurulu olarak bu görevi devretmenin daha hayırlı olacağı düşüncesine varmış durumdayız.
Bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulumuza, okul temsilcilerimize, yönetici arkadaşlarımıza, değerli üyelerimize, bize desteklerini esirgemeyen arkadaşlarımızagönül dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
 
Sürç -i lisanda bulunmuş isek haklarını helal etmelerini istiyoruz.
 
 Yönetime gelecek arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İbrahim AKEKMEKCİ
TÜRK EĞİTİM-SEN BAFRA İLÇE BŞK.
 
Halil UNCU                                                          
BAFRA TES İLÇE SEKRETERİ                              
 
Yalçın AK
Yönetim Kurulu Üyesi    
Recep VURAL          
Yönetim Kurulu Üyesi    
Musa DEMİREL            
Yönetim Kurulu Üyesi    
Binnur TAŞKIRAN
Yönetim Kurulu Üyesi    
Ergin AKYÜZ            
Yönetim Kurulu Üyesi    
Tamer DİNDAR               
Yönetim Kurulu Üyesi    
Oktay ÇAKIR                
Yönetim Kurulu Üyesi    
Ö. Faruk ÇİMEN
Yönetim Kurulu Üyesi     

HABER:http://www.bafraajans.com

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi