ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

HENDEKLERİ AŞIYORUZ MAZLUMLARA VE BAYIRBUCAKA ULAŞIYORUZ

HENDEKLERİ AŞIYORUZ MAZLUMLARA VE BAYIRBUCAKA ULAŞIYORUZ

Tarih
Bu haber 1151 defa okunmuştur.

MERHAMET TIRLARI YOLA ÇIKTI       Samsun Memur-Sen’in katkılarıyla Bayır-Bucak Türkmenleri için başlatılan Merhamet tırları yola çıkıyor! "Hendekleri aşarız, mazlumlara ve Bayırbucak’a ulaşırız! " diyerek Samsun Memur Sen öncülüğünde hazırlanan merhamet tırlarımız Allahın izniyle konvoy halinde Bayır-Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere  29/01/2016 tarihinde dualarla yola çıktı.
 

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Samsun Memur-Sen olarak  bu güne kadar; Canik’te olan sel felaketinde  yaraların sarılmasına yardım ettik.Afrika’da 5 Adet Su Kuyusu açtık.Gazze’de Mehmet Akif İnan Külliyesine yardım ettik.Arakan’da Eğitim Kampüsüne yardımda bulunduk.Genel Merkezimiz öncülüğünde Yurt içi ve Yurt Dışında Yardım Kampanyalarına katıldık.Şimdi de: “Hendekleri Aşıyoruz, Mazlumlara ve Bayırbucak’a ulaşıyoruz. Bir Çuval un da senin olsun” diyerek yola çıktığımız yardım kampanyasında: Şuan için 8 Tır Samsun’dan (4.000 Çuval Un) gönderiliyor. Toplamda Samsun Memur-Sen olarak  Bayırbucaka  7500 çuval  un  gönderdik.Yardım kampanyası kapsamında elinden geldiğince bizlere destek olmaya çalışan kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Topladığımız yardım malzemeleri, konvoy halinde din kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.


       Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen sendikalarının desteği, İHH koordinatörlüğü ile bu yardım kampanyasını başlatmıştık. Kampanya dâhilinde halkımızın gösterdiği duyarlılık bizi oldukça memnun etti. Yardımlarımız inşallah gereken yerlere ulaşacaktır.” dedi.Güneysu;’Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ düsturu ile, ’Bir toplumda açlıktan ölen biri varsa, bunu bildiği halde hiçbir şey yapmayan o ölümden sorumludur’ hadisinin verdiği sorumluluk bilinciyle, televizyonlardan izleyip, Allah yardımcıları olsun diye dua etmenin yeterli olmayacağı düşüncesiyle, Samsun Memur - Sen teşkilatı olarak, Bayırbucak başta olmak üzere, Suriye’deki din ve soy kardeşlerimiz için en temel ihtiyaç maddelerinin başında gelen un yardımı yapmak amacıyla yola çıktık. 8 Tır dolusu, 4 bin çuval unu, bugün Samsun’dan yola çıkarıyoruz."dedi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Bugünün Çanakkale’si Bayırbucak Türkmenleri'dir. Bayırbucak düşerse Anadolu’nun coğrafya güvenliği tehdit altına girer” dedi.AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “1915 senesine geri dönün. Eğer zamanı durdurup 1915’e geri dönmek mümkün olsaydı bugün cuma namazı sonrası Memur-Sen ve yerli ve milli sivil toplum kuruluşlarının bu gayreti, Halep, Musul, Kerkük, Sudan, Kudüs, Gazze, Sina Çölü, Taciba’da olacaktı" dedi.
       Yapılan yardımların çok önemli olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “1915 yılında bu coğrafyalarda yaşayan bütün insanlarımızın tek kimliği vardı ‘Osmanlı’. 1920’den sonra kimliklerin bir kısmı Iraklı oldu. Suriyeli, İranlı, Tük ve Boşnak oldu. Dolayısıyla o coğrafyanın hamisi olan, babası ve annesi ölen çocuğu dedesine teslim ederlerdi. O bölgenin hamisi, babası ve dedelik görevini yapan ülke Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi