ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BAFRA MEHMET AKİF CAMİİ TÖRENLE AÇILDI

BAFRA MEHMET AKİF CAMİİ TÖRENLE AÇILDI

Tarih
Bu haber 1088 defa okunmuştur.

AÇILIŞI İL MÜFTÜSÜ VEYSEL ÇAKI YAPTI            Bafra İlçesi Balıklar Mahallesi’nde bin beşyüz kişi kapasiteli Mehmet Akif Camii'ne açılış töreni düzenlendi.4 Mart 2016 günü Cuma namazının ardından ibadete açılan camiinin açılışa büyük katılım gerçekleşti.Caminin açılışına katılmak üzere ilçede bulunan İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından Cuma vaazı yapıldı.


 
         Tören programında konuşan Belediye Başkanı Zihni Şahin, hayırseverler tarafından Balıklar Mahallesi’ne güzel bir eser kazandırıldığını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 “Bafra’mızda Yıldırım Bayezid Camii ve İsmetpaşa Camii yapımı devam etmekte. Bunun yanında Balıklar Mehmet Akif Ersoy Camii’de bitirilerek çok güzel bir eser vücuda geldi. Buradaki çalışmayı başından beri biliyorum. Önceki muhtarımız ve hocamızla yeni muhtarımız ve hocamıza çok teşekkür ediyorum. Emekleri büyük. Belediye olarak bu güzel camiye çevre düzenlemesi yaptık. Güzel bir görünüme kavuşması bizleri de gururlandırmakta. Bizler bir ve beraber oldukça daha nice güzellikleri hep beraber göreceğiz. Bizlerin birlik ve beraberliğini çekemeyenler de elbette var. Allah onlara fırsat vermesin. Ebediyyen bu minarelerden ezanlar dinmesin.”


 
       Yapılan konuşmalardan sonra, caminin açılışı yapıldı. Daha sonra cami yanında inşasına başlanan Kur'an kursunun temel atma töreni de yapıldı.Mehmet Akif Camii’nin açılış töreni, ilahilerin okunması, semazen gösterilerinden sonra davetlilere yapılan ikramla sona erdi.
 
       Törene Bafra Kaymakamı Halis Arslan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Hakan Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.Cuma namazının ardından ibadete açılan camiinin açılışa büyük katılım gerçekleşti.Caminin açılışına katılmak üzere ilçede bulunan İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından Cuma vaazı yapıldı.Haber:http://www.bafra.bel.tr/

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi