ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

AYTEKİN GİRGİN İN VEDA YEMEĞİNE KATILIM ÇOK BÜYÜK OLDU

AYTEKİN GİRGİN İN VEDA YEMEĞİNE KATILIM ÇOK BÜYÜK OLDU

Tarih
Bu haber 946 defa okunmuştur.

BU KADAR SEVİLEN BİR MÜDÜR NEDEN DEĞİŞTİRİLDİ         Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, 16.03.2016 Çarşamba günü saat 18.30’da, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN ve Eşi onuruna veda yemeği verdi.
 


        Vali İbrahim ŞAHİN, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Mart 2016 Cuma günü yayınlanan kararname ile bakanlık müşavirliğine atanan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN ve Eşi onuruna, Veda yemeğine  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü EKEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürleri,Şube Müdürleri,Sendika Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Milli Eğitim Personeli katıldı. katılımı ile bir veda yemeği verdi.
 


        Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, yemekte yaptığı konuşmasında, ’’Her hüzün her ayrılık, insanın yüreğinde bir yara açar. Bir pazartesi günü Samsun’da göreve başlamıştım. Bir Çarşamba günü ayrılıyorum. iki yıl görev sürem içerisinde ilimizin her köşesine ve her okuluna ulaşmaya çalıştık. Her birinden ayrı güzellikler, ayrı sevgiler aldık. Bakanlığımızın takdirleriyle bakanlık müşavirliğine görevlendirildim. Samsunda bulunduğum süre içerisinde başta Sayın Valimiz olmak üzere diğer kamu ve özel kurum yöneticilerinden büyük destek gördüm. Her birine ayrı, ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun’da olacaktır. Bu programa teşrif edip zaman ayırdığınız için ailem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.
 

        Vali İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar; kamu görevlisi olmanın bir yanı da atanmaktır. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız. İnsanlar ayrılırken bir hüzün yaşarlar. Önemli olan ayrılırken arkanızda sadaka-i cariye niteliğinde işler bırakmaktır. Hayırla yad edileceğiniz güzel işler yapmaktır. İl Milli Müdürümüzün Samsun’un eğitimini çok daha yukarılara taşımayla ilgili çok ciddi çabaları oldu.
 
        İl Milli Eğitim Müdürümüz Bakanlık Müşavirliğine atandı. İnşallah daha güzel yerlerde kendisini istihdam ederler ve oralarda görürüz. Bizim ülkemizin belki edinmesi gereken en önemli özellik, kaliteli insanların zekasından, başarısından ve bilgisinden mutlak suretle yararlanmasıdır. Bu şekilde ülkemizi daha iyi yerlere götürebiliriz. Ben Milli Eğitim Müdürümüze bundan sonraki yaşamında ve görevinde başarılar diliyorum. Çok değerli eşleri ve çocukları ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Katılımlarınız dolayısıyla hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.


 
        Konuşmaların ardından Vali İbrahim ŞAHİN Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Mart 2016 Cuma günü yayınlanan kararname ile bakanlık müşavirliğine atanan İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN’e yapmış olduğu başarılı çalışmalar anısına plaket ve tablo hediye etti.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi