ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YUNUS EMRE İLAHİLERİNİ SESLENDİRME YARIŞMASI

YUNUS EMRE İLAHİLERİNİ SESLENDİRME YARIŞMASI

Tarih
Bu haber 1705 defa okunmuştur.

ALAÇAM KARŞIYAKA İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN        Alaçam Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu’nda kutlu doğum haftası vesilesiyle Yunus Emre İlahilerini Seslendirme Yarışması, Peygamber ve birlik-beraberlik konulu program, evin okula yakınlaştırılması belge takdim töreni ardından da çeşitli alanlarda başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.
       Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programa Alaçam MYO Öğretim Görevlileri Ünzile YILMAZ, Muazzez ERKEN, Belediye Meclis Üyesi Hasan ÇELİK, İlçe Tarım Müdürü Mehmet GÜREŞ, İlçe Vaizleri Murat ÖZTÜRK, Ferhat MADEN, Memur-Sen İlçe Başkanı Salih İLERİ, Alaçam Anadolu Gençlik Dergisi Başkanı İsmail ŞAHİN, Alaçam Anadolu Gençlik Dergisi Başkan Yardımcısı Özgür Ali AYÇİL, Alaçam Ensar Vakfı Başkanı Halim ÇELEBİ, Köprübaşı Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Mustafa ÇAKIR, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
       Öğrenciler ilahilerini seslendirdikten sonra Samsunda derece yapan Arapça Şarkı, Şiir, ve Yan flüt eşliğinde ilahiler seslendirildikten sonra ödül törenine geçildi. Ödül töreninde Bocce’de il ikincisi ve İl üçüncüsü olan takım, Arapça şarkı yarışmasında mansiyon alan öğrenciler, Arapça şarkı dalında il üçüncüsü olan öğrenci, Arapça Hikaye Canlandırma Yarışmasında İl Birincisi olan takım, Güreşte Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde eden öğrenciler, Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesinde ilde başarılı olan öğrenci, Evin Okula Yakınlaştırılması Projesine katılan 53 velinin belgelerini alması, İlahi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi gerçekleştirildi. İlahi seslendirme yarışmasında :
 1-    Zehra İNAN
2. Hasret METE
3. Semanur ALBAYRAK dereceye girdiler.         Programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Muhammet ÇELİK özetle şunlara değindi: ‘’Bugün üç güzeli bir arda yaşıyoruz: Kutlu Doğum, Yunus Emre İlahilerinin seslendirilmesi, Peygamber Kokan Evler Projesi belge takdimi. Peygamber Efendimiz, kötülere düşman değildi, kötülüğe düşman idi. Aksi takdirde Ömer Hz, Ömer olamazdı. Bu kutlu hafta vesilesiyle evlerimizi gözden geçirerek evlerimize peygamberi bir hayat tarzı getirmeliyiz. Öğrencilere hediyelerin alınmasında katkı sağlayan Belediye Başkanımız Hadi UYAR’a ve Kardeşler Perde Sarayı Sahibi Özgür Ali AYÇİL’e; programa teşrif edenlere, jüri üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.
Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi