ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAMDA ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI

ALAÇAMDA ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 1310 defa okunmuştur.

‘’DİNLEYİCİLERE ŞİİR ZİYAFETİ VERİLDİ’’ALAÇAMDA ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI

     Gençlik Haftası Etkinlikleri Kapsamında Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü  ve Alaçam Gençlik Merkezi tarafından ’’ŞİİR OKUMA YARIŞMASI’’ programı düzenlendi. Düzenlenen program Alaçam Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

‘’DİNLEYİCİLERE ŞİİR ZİYAFETİ VERİLDİ’’

Şiir dinleti programının başlangıcında Alaçam Gençlik Merkezi’nde Gençlik Lideri olarak görev yapan Ayhan SUNAR şair ve yazar Sezai KARAKOǒtan ‘’ Ey Sevgili’’ şiirini okuyarak açılış yaptı. Ardından öğrenciler sırayla sahneye çıkarak katılımcılara şiirlerle dolu bir etkinlik geçirtti. Dinletide katılımcılar hüzün ve duydu dolu anlar yaşadılar.‘’ŞAİRLERİN VE ŞİİRLERİNİN, HAYATLARIMIZI ANLAMLANDIRMAMIZDA ÖNEMLİ BİR YERİ VAR"

Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent ŞENER ise; şiirin edebiyattaki yerinden bahsederek, "Şiir aslında Edebiyat alanının en zor olan sanatlardan birisidir. Çünkü şairin çok söz söylemesine şiirin tahammülü yoktur. Yani şair anlatmak istediğini en kestirme, en çarpıcı bir dil, imaj örgüsü ya da sembollerle anlatır. Öyle şairler vardır ki hayatımıza girmişler ve duygu dünyamızı yönlendirmişlerdir. Bizler şairler sayesinde hayata bakışımızı değiştirmiş, bu yönde hayatı anlamlandırarak ömrümüzü sürdürme imkanı bulmuşuzdur" şeklinde konuştu.      Program sonunda yapılan yarışmada Alaçam Karşıyaka İmam Hatip Orta Okulu öğrencisi Ceren ÇELİK, Necip Fazıl KISAKÜREK’in ‘’SAKARYA TÜRKÜSܒ’ adlı şiirini okuyarak 1. oldu. Yine yapılan yarışmada Soğukçam Ortaokulu öğrencisi Seval ÇİÇEK, Dursun Ali ERZİNCANLI’nın ‘’40 YAŞINDASIN’’ şiirini okuyarak 2. oldu, Göçkün 75. YIL Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Rüveyda DOĞAN ise Bedirhan GÖKÇE’nin ‘’ANNEM’’ şiirini okuyarak 3.oldu. Program sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi