ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ  YAPILDI

YAKAKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 1998 defa okunmuştur.

.........          Bafra ilçemizdeki şehit cenazesi sebebiyle ertelenen 05.05.2016’daki Yakakent Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri 21.05.2016 Cumartesi günü Liman Mahallesi Güreş alanında 120 güreşçinin katılımı ile yapıldı.


      Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti. Kuranı Kerim okunmasının ardından miniklerin karşılaşmalarıyla başlayan güreşler, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı.
 


      Kıran kırana geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda rakibi Mehmet BAYSAL’ı yenen Yalçın SÖZER, başpehlivanlığı kazandı. Ağalık yarışını ise Sayın Hasan İNCE 16.500,00-TL  ile kazandı.         Şenliklere İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR,  Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN Ak Parti İlçe Başkanı  Sefer TEK, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Yakakent Güreş Ağası Hasan İNCE, Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaya AŞÇI, çeşitli STK temsilcileri Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Şenliklere katılan bütün misafirlere Yakakent’e has Keşkek ikramında bulunuldu.         Şenliklerin açılış konuşmasını yapan Başkan KIYMA yaptığı konuşmada ‘’Bu Yıl 1.sini düzenlediğimiz Yakakent Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine katılan herkese İlçe halkımız adına hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.  Hıdırellez geçmişle gelecek arasında köprü kuran, bizi birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren, bu kültürel değerimize sahip çıkmak adına bugün şenliğimizde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Vatandaşlarımızın Hıdırellez bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi