ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

Binlerce Samsunlu, Avusturya`nın başkenti Viyana`da bir araya geldi.

Binlerce Samsunlu, Avusturya`nın başkenti Viyana`da bir araya geldi.

Tarih
Bu haber 1385 defa okunmuştur.

SAM-DERAvusturyalı Samsunlular, Avusturya`nın başkenti Viyana`da bir araya geldi.Avusturya, Samsunlular Dernegi, Sam-Der Kultur, Bildungs und Integrationsverein (Kültür, egitim ve entegrasyon) dernegi tarafından 19 Mayıs haftası dolaysıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında binlerce Samsunlu, başkent Viyana`da bir araya geldi.

19 Mayıs haftasi etkinlikleri kapsamında düzenlenen kermes ve büyük şölen binlerce Samsunlu`nun katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı.
Etkinliklere Samsunlular ve dernek üyelerinin yanı sıra Türkiye`den katılan misafirler, Viyana`nın Türkiye Konsolosu, Avusturya Milletvekilleri, Viyana Belediyesi meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.Yaklaşık 13 Bin Samsunlu`nun yaşadıgı Avusturya`da 12 Bine yakın Samsunlu başkent Viyana ve çevresinde yaşıyor. 2010 yılında kurulan SAM-DER yönetim kurulu, üyeler ve Avusturyalı Samsunluların özverili çabaları ile faaliyetlerine devam ediyor.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi