ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE DARBE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

YAKAKENT TE DARBE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

Tarih
Bu haber 1872 defa okunmuştur.

YAKAKENT TE HALK DEMOKRASİ İÇİN ALANDA TOPLANDI        15 Temmuz 2016 günü İstanbul ve Ankara’da askerimiz içerisinden bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen ancak emniyet güçlerimiz, askerlerimiz ve Türk halkının tepkisi, karşı duruşu neticesinde Milli irademize ve demokrasimize karşı yaşanan olaylarda şehit olan vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimiz adına Yakakent İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Belediye Başkanlığı tarafından bir anma programı hazırlandı.


         Saat 21:00 de başlayan program, İlçe Kaymakamı Yusuf Gemici, Garnizon Komutanı Gürkan Demir, Emniyet Amiri Ali Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, Ak Parti İlçe Başkanı Sefer Tek ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı, ardından Kur’an-ı Kerim ve Mevlit okunması ile devam etti.


      Halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşen anma programında Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA yaptığı konuşmada  “1980 yılında yapılan darbe neticesinde bir takım güçler tarafından “ bizim çocuklar başardı’’ denilmişti. Dün akşam yani 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylarda çok şükür ki biz “bizim çocuklar başardı” diyebiliyoruz. Bu Türk halkının ve güvenlik güçlerimizin bir başarısıdır. Yapılan bu kalkışmada tankların önüne geçerek darbeye karşı duranlar ve bu olaylar neticesinde şehit olanlar, birer kahraman olarak Türk halkının hafızasına kazınacaktır. Olaylarda  şehit olanlara  Allah’ dan rahmet acılı ailelerine  ve tüm halkımıza büyük sabır, yaralı vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi