ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ŞEHİT J.UZMAN ONBAŞI BAHATTİN DOLMA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT J.UZMAN ONBAŞI BAHATTİN DOLMA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tarih
Bu haber 3335 defa okunmuştur.

SİNOP DİKMEN Lİ ŞEHİT EBEDİYETE UĞURLANDI      05.08.2016 günü saat 20.00 sıralarında Bitlis İli, Hizzan İlçesinde Planlı İç Güvenlik Harekâtı'nda Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla girilen çatışma sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma’nın Türk Bayrağına sarılı naaşı, Bitlis İlinde düzenlenen törenin ardından 06.08.2016 günü saat 13.00’de askeri uçakla Sinop Havalimanı’na getirildi.
 


     Havalimanından alınan Şehit J. Uzman Onbaşı Bahattin DOLMA’nın naaşı önce baba evine götürülerek helallik alındı. Ardından şehidimizin naaşı, salalar eşliğinde omuzlara alındı ve  Dikmen ilçe merkezindeki tören alanına getirildi.
       Eline Türk Bayrağını alarak gelen binlerce vatandaşımızın toplandığı Dikmen Merkez Camii’nde, Şehit J.Uzman Onbaşı Bahattin DOLMA’nın özgeçmişinin okunması ile başlayan törende, İl Müftü Vekili Mehmet İZCİ cenaze namazını kıldırdı.


       Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini  belirterek  konuşmasına başlayan Vali Cirit,“Bugün Dikmen İlçemiz şehit vererek bu vatanın bölünmezliğini bir kez daha bizlere gösterdi. Sinop’ta İç Güvenlik Harekatında Bölücü Terör Örgütü ile mücadele şu ana kadar 60 şehit verdi. Bahattin Dolma kardeşimiz 60. Şehidimiz. Kore ve Kıbrıs şehitlerimizle birlikte ise 121. şehidimiz.Sinop  vatan mücadelesinde her daim öne çıkmış bir şehir.Maalesef hainler ne içeride nede dışarıda rahat duruyorlar. Biz buraları kolay  vatan yapmadık. Bu topraklar bize kolay yurt olmadı. Biz milletimizin büyüklüğünü herdaim her sorunda hissettik ve bildik. Milletimiz, ne zaman bu vatan bir tehlikeyle karşılaşsa karşısında dik durmayı vazife bilmiştir. Milletimizle ne kadar övünsek azdır.Vatan mücadelesini layıkıyla yerine getiren Bahattin Dolma kardeşimizi bugün son yolculuğuna uğurluyoruz.Dikmen İlçemiz, Sinop halkımız Şehidimizi ona yakışır şekilde son yolculuğuna uğurlamakta. Sizlerin huzurunda bir kez daha ifade ediyorum; Bu hainler hiçbir zaman bu ülkeyi bölemeyecekler. Hiçbir zaman kardeşliğini bozamayacak  Milyonlarca insanımız bu hainler karşısında vatanını,toprağını böldürtmemek için canını vermeye hazır.
Bugün acımız büyük.Sizlerin acısı bizimde acımızdır.Şehidimiz sadece Dikmenlilerin,sadece Sinopluların evladı değil, bu vatanın, milletin evladıdır.


 
Bu ülke nice şehitlerle yoluna devam etmekte. Bizim inançlarımız gereği şehitlik mertebesi herkese nasip olmayan bir paye. Şehit annesi ve babası olmakta herkese nasip olmuyor. İşte şehidimiz annesinin ve babasının gurur duyacağı bir evlat.
 
Sevgili şehit ailemiz, bizler millet olarak sizlerle gurur duymaktayız. Evladınız bu vatanın bir karış toprağını vermemek için şehit olmuştur.Evladınızla ne kadar gurur duysanız ne kadar onur duysanız  azdır. Havalimanında şehidimizi karşıladığımızda anne ve babasının “Vatan Sağolsun”  sözü hala kulaklarımızda.Sizler ne kadar onurlu bir ailesiniz,ne onurlu bir milletin evlatlarısınız.Sevgili şehidimizin yolu açık olsun.Sinop Valisi olarak şehit evladımızla büyük gurur duyduğumu ifade ediyorum. Şehidimizin Mekanı Cennet olsun. Tüm şehitlerimizin huzurunda saygı ve minnetle eğiliyoruz ”diyerek sözlerini sonlandırdı.


 
       Şehit J. Uzman Onbaşı Bahattin DOLMA’nın naaşı, askerlerin omuzlarında  Dikmen İlçe  mezarlığına getirildi. Burada düzenlenen askeri törenin ardından Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma dualar eşliğinde defnedildi.


 
Dikmen  İlçe Merkez Camii'nde düzenlenen törene, Vali Kemal Cirit, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş,CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 25.Dönem Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J.Alb.Şefaattin SERTEN,Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner,İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu,Vali Yardımcıları,İlçe Kaymakamları,İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
KAYNAK:SİNOP VALİLİĞİ.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi