ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE KIZILAYA KAN BAĞIŞI YAPILDI

YAKAKENT TE KIZILAYA KAN BAĞIŞI YAPILDI

Tarih
Bu haber 1415 defa okunmuştur.

Belediye personeli Kızılay’a kan bağışında bulundu. Yakakent Cumhuriyet Meydanında Türk Kızılay’ı tarafından yürütülmekte olan ‘’Ulusal Güvenli Kan Temini Programı’’ kapsamında ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması adına desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Belediye Personeli ile birlikte Kızılay kan bağış aracın da Türk Kızılay’ı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin YILDIRIM ve Ekibini ziyaret ederek kan bağışında bulundu.

     Kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğuna vurgulayan Başkan KIYMA, “Kızılay aracında Kızılay’ın uzman personeli, kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı oluyor. Kan bağışı, ihtiyaç sahibi hastaların hayatını kurtardığı gibi kan bağışında bulunan bağışçıların da daha sağlıklı olmalarını sağlıyor.

     Her an herkesin acil kana ihtiyacı olabileceğini, kan anonsu duyulduğunda ‘bu benim için olabilirdi’ diye düşünmek gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, kan bağışına destek veren bütün personelimize göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

     Türk Kızılay’ı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin YILDIRIM, duyarlı davranışlarından dolayı Belediye Başkanı KIYMA’ya ve belediye personeline teşekkür ederek, ” Böyle organizasyonlarla hastanelerin kan ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Yakakent Belediyesi personeli kampanyamıza destek olmak adına kan bağışında bulundu. Bu tür kurumların yanı sıra tüm halkımızı kan vermeye bekliyoruz” diye konuştu.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi