ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE 15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ AÇILDI

YAKAKENT TE 15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ SERGİSİ AÇILDI

Tarih
Bu haber 1216 defa okunmuştur.

........AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından hazırlanan “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi” Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ ve AK Parti İlçe Başkanı Sefer TEK tarafından Cumhuriyet Meydanımızda açıldı.

      AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi ve demokrasi nöbetlerinde, Samsun ve yurdun dört bir yanından fotoğraf karelerine yansıyan görüntülerden oluşan bir sergi düzenledi.

      Yakakent Cumhuriyet Meydanımızdaki açılışa; Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, AK Parti İlçe Başkanımız Sefer TEK ve Yöneticileri, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 50’den fazla fotoğrafın yer aldığı sergide; 15 Temmuz gecesi Samsun’da ve yurdun dört bir köşesinde objektiflere yansıyan darbe karşıtı fotoğraflara yer verildi.

      Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı: “15 Temmuz akşamı, Cumhuriyet tarihimizdeki kara lekelerden biri olurken aynı zamanda da halkın direnişinin darbecilere karşı sembol günü olmuştur. Milletimiz, geleceğine, milli iradeye ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Yakakent te 15 Temmuz akşamından 10 Ağustos tarihine kadar vatandaşlarımız darbe girişimine ve hainlere karşı dik ve dirayetli tutumunu Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nda göstermiştir. Bu sergi vatandaşlarımızın demokrasiye sahip çıktığının kanıtıdır. O günü unutmadık ve unutturmayacağız” ifadelerinde bulundu.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi