ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

YAKAKENT TE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1186 defa okunmuştur.

............


      Şehitlerin canlı şahitleri olan gaziler; vatan toprağını yeşerten, hayat kaynağı haline getiren ve bir milleti millet halinde güçlü tutan o kutsal izleri silinmekten kurtaran, vatan topraklarına yaşadıkları sürece yeni hayat fideleri diken, vatana göz dikmeye ve huzuru dağıtmaya niyetlenen şer mihraklara çekinmeden dur diyebilen ve çelik gibi bir iradeye sahip olan övünç ve gurur abidelerimizdir.


     Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin 95. yıldönümü Yakakent Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

     Törene; İlçe Kaymakam Vekili Oğuz Alp ÇAĞLAR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Murat SARI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, resmi kurum amirleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.


 
     19 Eylül 2016 Pazartesi günü 11.00 da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başlayan Gaziler günü anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Emekli Deniz Astsb. Kıbrıs Gazisi Kubilay CİRİT tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi