ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT ARITMA SİSTEMİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

YAKAKENT ARITMA SİSTEMİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Tarih
Bu haber 1436 defa okunmuştur.

..........       Yakakent İlçesinde 2016 yılında temeli atılan Kanalizasyon ve Atık su arıtma tesisi ibşaatı devam ediyor.İlçenin Kozköy sahilinde yapımı devam eden atık su tesisi için çevreciler uzun zaman yapılmaması için propaganda yapıp tepki gösterdiyselerde yerel yötetim tesisin burda yapılmasından vazgeçmedi.Yakakent ilçesinin doğu kesiminde Yakakent Alaçam sınır bölgesinde kurulan arıtma tesisinin çevreye olumsuz koku vereceği tam olarak arıtamadığı suları denize vererek çevre kirliliğine yol açacağı ileri sürülmekte örnek olarak ta Alaçam daki arıtma tesisi verilmektedir.Belediye yetkilileri ise arıtma tesisinin günümüzün en modern teknikleri ile yapılacağı için çevrede bulunan diğer tesisler gibi çevreye zarar vermeyeceğini belirtiyorlar.

          Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, meclis üyeleri ile birlikte Kanalizasyon Arıtma Tesisi’ni gezerek bilgi aldı. Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA Kanalizasyon Arıtma Tesisinin yapımının devam ettiğini belirterek, Arıtma Tesisi’nde son teknoloji ekipmanların kullanılacağını kaydeden Başkan KIYMA, İleri Biyolojik Arıtım yapacak tesiste atık suların çevreye zarar vermeyecek şekilde arıtılacağını ifade etti. Başkan KIYMA, “Atıkların, ilgili yönetmeliklerde belirtilen standartlara uygun bir şekilde arıtılması ile bölgenin ekolojik yapısının korunmasına dolaylı olarak katkı sağlanmış olacak” dedi.Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA 2016 yılında başlanan projenin 2018 yılında biteceğine vurgu yaparak “Yakakent’imizde, Kanalizasyon atık su arıtma tesisi projemizde görüldüğü gibi başladı ve inşallah önümüzdeki günlerde beton çalışmalarıyla birlikte daha da hızlanacağını dile getirdi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi