ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

YAKAKENT TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1326 defa okunmuştur.

KAPALI SALONDA YAPILAN KUTLAMAYA YAĞIŞ ENGEL OLMADI       Yakakent te Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yılı kutlamaları Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spor Salonun da gerçekleşti.

      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yılı kutlamalarındaki törene İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kamu Kurum Müdürleri, İlçe okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

    

      İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ’ nin yaptığı açılış konuşmada; ‘’Milletimizin ortak eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, istisnasız 80 Milyon vatandaşımızın Cumhuriyetidir. Bugün ulaştığımız seviyede Cumhuriyet tüm etnik kökenlere, inançlara, dillere, kültürlere, eşit mesafede duran bir yapıya kavuşmuş, yani kendi özüyle, ruhuyla yeniden buluşmuştur. İnşallah 7 yıl sonra Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında yeni ve büyük kazanımlarla, daha büyük bir coşku ve heyecan ile idrak edeceğiz. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi, sokaklara, meydanlara inerek, namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların, karşısına dikilme cesareti gösteren milletimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. ‘’Dedi
      Kaymakamımızın konuşmasından sonra ilçe düzeyinde yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında 1. olan öğrenciler eserlerini seslendirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı sporcular tarafından düzenlen sunuldu, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından gerçekleşen geçiş töreni ile son buldu.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi