ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR DARISI ALAÇAM A

YAKAKENT TE ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR DARISI ALAÇAM A

Tarih
Bu haber 1524 defa okunmuştur.

........       Yakakent Belediyesi ve Çalık grubuna bağlı Yeşilırmak Dağıtım A.Ş. (Yedaş) ile ilçemizde geçen ay başlatılan çalışmalar kapsamında, yüksek gerilim ve diğer elektrik hatların güçlendirilerek, yeraltına alınmasının ardından havai hatların bağlı olduğu elektrik direklerinin de sökülme çalışmaları tamamlandı. Yapılan bu çalışma ile ilçeye toplam 2,5 km hat yer altına alındı ve elektrik direkleri de kaldırıldı.

             Geçen ay başlatılan çalışmaların sonuna gelindiğini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, “Bu çalışma ile Merkez Mahallemize bağlı sokaklarımızda elektrik direklerinin tamamı kalkmış oldu. İlçemizin merkezinde kablo karmaşasının oluşturduğu görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmış olduk ve inşallah elektrik kesintileri de yaşanmayacak. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese ve bizlere destek veren Yeşilırmak Dağıtım A.Ş. (Yedaş) çok teşekkür ederim” dedi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi