ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA PROGRAMI YAPILDI

YAKAKENT TE 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA PROGRAMI YAPILDI

Tarih
Bu haber 1331 defa okunmuştur.

........       Yakakent'te  Mustafa Kemal Atatürk vefatının 78.yılı nedeniyle düzenlenen programla anıldı.İlk program Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

      Törene Yakakent Kaymakamı  Yusuf GEMİCİ,
Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA Yakakent İlçe Garnizon Komutanı  Gürkan DEMİR, Yakakent İlçe Emniyet Amiri V. Murat SARI, Yakakent Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

      Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından 09:05’te yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.     10 Kasım Atatürk’ü anma ve Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.Buradaki programa,
Kaymakam Yusuf GEMİCİ,Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe , İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Yakakent İlçe Emniyet Amiri V. Murat SARI İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK,Daire Müdürleri,Amirleri,Öğretmenler,öğrenciler ve velilerin katılımıyla yapıldı.


  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Osman Şaafk yaptı.Öğrenciler tarafından şiirler ve kompozisyonlar okundu.

 Atatürk oratoryosu ve Şehnaz SEMERCİ müzik öğretmeni eşliğinde müzik korosu düzenlendi.
      Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dalında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Yakakent Kaymakamı  Yusuf GEMİCİ , Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR tarafından hediyeleri verildi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi