ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

ALAÇAM DA 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

Tarih
Bu haber 1184 defa okunmuştur.

........

    Uluslararası Engelliler Günü (İngilizce:International Day of Disabled Persons) 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu günde dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteler genellikle ücretsiz olup, gönüllülüğe dayanmaktadır. Hükümet desteği ve sivil toplum organizasyonlarıyla birlikte bu günün kutlanması çeşitlilik göstermektedir. Her yıl bu gün için değişik bir tema edinilmektedir.       Alaçam da 3 Aralık Engelliler günü 2 Aralık 2016 Cuma günü Saat 09,30’da Alaçam Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenk sunulması ile başladı.Dernek çelengi Başkan Vahide Topal ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber Atatürk Anıtına Çelenk koydu. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okundu ile göndere bayraklar çekildi.


        Daha sonra 10.00’da Cumhuriyet Meydanından Kapalı Spor Salonuna kadar yüründü. Saat 10.30’da Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı El sanatları sergisi Kapalı Spor Salonunda davetliler tarafından gezildi.


 Spor salonunda Dünya Engelliler günü etkinliği olarak tertiplenen Alaçam Bocce takımı ile Samsun Atakum Belediyesi Spor Kulübü ile oynanan karşılaşmada Alaçam takımı iddalı oynaması sonucu birinciliği kazandı.

        Alaçam Kapalı Spor Salonunda yapılan karşılaşmalar sonucunda Erol Polat Birinci, Hami Atan İkinci, Muhammet Atam Üçüncü ve Cevdet Topal ise Dördüncü oldular. Kupalarını ve Madalyalarını protokol üyeleri tarafından verildi. Yarışmaya Samsun’dan katılan Atakum Belediyesi Spor Kulübü ve Alaçam Engelliler Derneği sporcuları arasında geçen karşılaşma sonucunda dostluk kazandı. Yapılan müsabakaya Atakum Belediyesi Spor Kulübünden 12 Alaçam Engelliler Derneği üyelerinden ise 8 sporcu katıldı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi