ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

KARAHÜSEYİNLİ İLK VE ORTAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

KARAHÜSEYİNLİ İLK VE ORTAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1193 defa okunmuştur.

YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI      Karahuseyinli İlk/Ortaokulu olarak yerli malı haftası etkinlikleri düzenlendi. Yerli malı haftası kutlama etkilikleri çerçevesinde Okulun öğretmen ve velilerinin hazırlamış olduğu bir birinden güzel lezzetler masalara konuldu ve hep birlikte yenilerek birlik ve beraberlik duygusu en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tekrar yaşandı. Okul Müdürü Bayram Bircan bu konuda özveri gösteren tüm öğretmen,öğrenci ve velilerimize çok tesekkur ederim dedi.     Ülkemizde Yerli Malı Haftası'nda öğrenci ve öğretmenler yerli malı olan yiyecekleri okullarda düzenlenen etkinliklerde bir arada tüketir.Yapılan yerli malı etkinlikleri ile öğrencilere tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen yerli ürünlerden seçilmesinin önemi anlatılır. Bu sayede ülkenin zenginleşmesine yönelik bir adım atılır. Etkinlikler esnasında Türk malları hakkında çeşitli bilgiler verilir, konuyla ilgili şiirler ve bilgilendirici metinler okunur.


      1946'dan beri kutlanan Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası, ekonomik krizlerin yaşanmaması, yabancı ülkelere aşırı para akışının önüne geçilmesi ve toplum olarak biliçli tüketicilik kavramının yayılması için oldukça önemlidir.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi