ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MAARİF HAREKETİ GEREKSİZ İŞ YÜKÜNDEN ARINDIRILMALIDIR

MAARİF HAREKETİ GEREKSİZ İŞ YÜKÜNDEN ARINDIRILMALIDIR

Tarih
Bu haber 1448 defa okunmuştur.

SAMSUN EĞİTİM BİR SEN DEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN PROJESİNE UYARI       İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Maarif Hareketi Projesi Gönüllülük ve Kurum Disiplini anlayışı ile yürütülmesi gerekirken Diktaya ve Reklam yarışına dönüştürülmemelidir.      

Maarif hareketi  Samsunumuzda Eğitim Öğretime yeni heyecan katması açısından önemlidir. Projenin uygulamaya konulmasından itibaren bir takım aksaklıkların olduğunu takip ettik ve görüş ve endişelerimizi  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile paylaştık.

Eğitim-Bir-Sen Olarak; Projenin uygulama alanı olan okullarımızda idareci ve öğretmenlerimize yeterince anlatılamamasından, hedefin ve kapsamının net olarak ortaya koyulamamasından ve baskıya dönüşmesi endişesinden kaynaklanan bir takım aksaklıkların olduğunu gördük.

Samsunda Eğitim Öğretimin kalitesinin artırılması sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğünün isteği ve sorumluluğu değil; hepimizin sorumluluğudur.

              Okullarımızın Maarif Hareketi Kapsamında Proje üretme yarışına sokularak; Her etkinliğin Proje çöplüğüne dönüştürülmesinden endişe ediyoruz.

              Kurumlarımız Gereksiz zaman, Kırtasiye israfı ve Reklam yarışına sokulmamalıdır.

            Maarif hareketi projesi ile  İdareci ve Öğretmenler geçmişte çalışmıyordu;  Bu Proje ile çalışacaklar anlayışının doğmasına neden olmamalıdır.

              Kurum ve İdareciler Karne veya – Danıştay tarafından zaten iptal edilmiş -Performans değerlendirme tehdidi ile tedirgin edilmemelidir.

               Projeyi başarıya ulaştıracak olan Eğitim Çalışanlarına güven ve işbirliği önemsenmeli; tehdit olarak algılanacak söz ve eylemlerden vazgeçilmelidir.

              Sosyal Projelerle Akademik Başarıyı artırmaya yönelik Projeler dengeli olmalıdır. Okulların başarısının TEOG ve YGS ile ölçüldüğü bir sistemde; Öğretmen ve idarecilere reklama yönelik Angarya işler yüklenmemelidir.

              Okullar Proje üretme yarışına sokularak idareci ve öğretmenler asli işlerinden uzaklaştırılmamalıdır. Okullar arası rekabet gösteriş yarışına dönüştürülmemelidir.

              Maarif hareketi projesinin uygulanmasında görülen aksaklıkların plansız ve programsız hareket edilmesinden değil de uygulayıcılardan kaynaklanıyor yaklaşımı yanlıştır.

               Samsun Eğitim-Bir-Sen olarak maarif hareketinin iyi yönetildiğinde ve yönlendirildiğinde yararlı olacağına inanmamıza rağmen, kurum idareci ve eğitim çalışanlarının zaten var olan iş yükünün daha da artırılmasına dönüştürülmesini  istemiyoruz.

                                                                                      27.12.2016

Samsun Eğitim-Bir-Sen

 1 Nolu Şube Başkanı

   Nejdet GÜNEYSUHaber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi