ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

AKCAGÖZ, İLÇE BAŞKANLARIYLA TOPLANDI

AKCAGÖZ, İLÇE BAŞKANLARIYLA TOPLANDI

Tarih
Bu haber 1062 defa okunmuştur.

.......       CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 7 Ocak tarihinde Ankara'da düzenlenecek olan İl Başkanları toplantısı öncesi, CHP Samsun İl Toplantı Salonu'nda, CHP Samsun İlçe Başkanları ile bir araya geldi. Anayasa değişikliği gündemine ilişkin CHP İlçe Başkanları ile fikir alışverişinde bulunan Akcagöz, " Anayasa Komisyonu'nun nasıl çalıştığını gördünüz. Sanırsınız bu ülkede bir tek AKP var. CHP'li Milletvekilleri tartaklanmak suretiyle Anayasa değişikliğine ilişkin maddeler komisyondan geçirildi. Muhalefeti ve AKP'ye oy vermeyen tüm toplumsal katmanları hiçe sayarak yapılmaya çalışılan Anayasa, hukuki nitelikten yoksudur. 1982 Anayasası'nı, darbe Anayasası diye eleştiriyor, benimsemiyorduk. Bu yapılan da, darbe değil de nedir? Komisyon çalışmasında, henüz daha Meclis gündemine gelmeden, CHP'li Milletvekillerine söz vermeden, laf ola beri gele bir 'kifayeti müzakere' önerisiyle komisyon faaliyetinin sona erdirilmesi, başlı başına antidemokratik olduğu gibi, yapılması tasarlanan Anayasa'yı şimdiden sakat kılıyor. " dedi.


          Anayasa Komisyonu'nda sabahlara kadar mücadele eden CHP Milletvekilleri'nin gösterdiği insan üstü çabanın takdire şayan olduğunu dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " CHP Milletvekilleri, parmak sayısının yeterli olmayacağını bile bile tarihe not düşmek adına canhıraş bir mücadele örneği sergilediler. Komisyon toplantısında adeta tarihe bir manifesto yazdırdılar. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Aklı selim düşünen vatandaşlarımız da bu gerçeğin farkında. Yangından mal kaçırır gibi geçirilen Anayasa değişikliği talebinin, toplumun genelini kucaklamayacağı gün gibi aşikar. Dolayısıyla, bu Anayasa şimdiden bu nedenle sakat bir Anayasa'dır.” dedi.
         Ankara'da, 7 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan İl Başkanları toplantısında, İlçe Başkanları'nın ve duyarlı Samsun kamuoyunun fikirlerini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti üst yöneticileri ile paylaşacağını söyleyen Tufan Akcagöz, " OHAL'in gölgesinde Anayasa yapıyorlar. Olağan hale dönmeden, demokratik tartışma enstrümanlarının rahatça kullanılabildiği bir ortamı yeniden yakalamadan, bu Anayasa çalışmasını yeterli görmemiz mümkün değildir. Terör eylemlerinin gölgesinde bir Anayasa değişikliği, kapsayıcı bir Anayasa olamaz. Kaldı ki, bu Anayasa değişikliği, milletin ekonomisini düzeltecek değil. Millet, Tayyip Erdoğan’ın ihtirası tatmin edildikten sonra, zengin olacak değil. O halde, millet, bu oyuna gelmeyecek, kendisini daha çok bataklığa sürükleyecek Anayasa değişikliğinin yanında olmayacaktır.” dedi.
          İzmir’de gerçekleşen terör saldırısının, süreklilik kazanan bir takım terör eylemlerinin bir parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz, “ Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Şimdi de kamu binalarını hedef almaktalar. Yazıklar olsun. Yüreğimiz paramparça. Ancak, teröre bulaşanlar, milletin canını yakanlar, bunun karşılığını misliyle görmelidir. Terör, bu güzel topraklar için, ebediyen tarihe karışmalıdır, bunun için  gereken tedbirler mutlaka alınmalıdır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi