ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM KİTAPLI KONAĞI RESTORE EDİLEREK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLUYOR

ALAÇAM KİTAPLI KONAĞI RESTORE EDİLEREK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLUYOR

Tarih
Bu haber 2737 defa okunmuştur.

.......      Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi değerleri yeniden turizme kazandırmak için başlattığı restorasyon hamleleri devam ediyor.
ilçemizde bulunan ve yıllardır atıl durumda bulunan Kitaplı Konağı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın talimatıyla yeniden restore edilerek ilçeye kültür ve sanat merkezi olarak kazandırılacak.HARABEDEN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNE
Bafra'da katıldığı cenaze töreninin ardından ilçemize ziyaret eden, ilçede ziyaretler gerçekleştiren ve Mübadele Müzesi’ni gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ uzun süredir mülkiyet sorunu bulunan ve yıllardır atıl durumdaki Kitaplı Konağı ile ilgili çalışmaların neticeye ulaştığını ve harabe haldeki konağın restore çalışmalarına en kısa sürede başlanacağının müjdesini verdi. Konağın restore edildikten sonra kültür ve Sanat Merkezi olarak ilçe halkının hizmetine sunulacağı belirtildi.

GEÇMİŞİN İZLERİNE YENİDEN CANLANACAK
Tarihe ve tarihi değerlere daima sahip çıktıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, “Konaklar, geçmişe tanıklık ederek günümüze kadar gelen, birkaç kuşağın bir arada yaşadığı kültürün son örnekleridir. Geçmişin tarihi izlerini koruyarak, bu örnekleri gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Bakımsızlıktan yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Kitaplı Konağımız için uzun süredir çalışma yapıyorduk. Bu çalışmaları olumlu bir şekilde neticelendirdik. Restorasyon çalışmalarında özgünlüğü korunarak onarılacak olan tarihi konağı restore ettirdikten sonra Alaçam ilçemize kültür ve sanat merkezi olarak yeniden kazandırmayı planlıyoruz" dedi.
Alaçam’daki incelemeleri sırasında Başkan Yılmaz’a Belediye Başkanı Hadi UYAR ve Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN de eşlik etti.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi