ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI RAMAZAN TAŞKIN GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI RAMAZAN TAŞKIN GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tarih
Bu haber 2163 defa okunmuştur.

.......... Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtına katılan Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ unsurlarının saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan TAŞKIN’ın cenazesini, 21.01.2017 Cumartesi günü saat 11.30’da Samsun Çarşamba Havalimanı'nda protokol üyeleri ile birlikte karşıladı.
    
        Gaziantep’te düzenlenen törenin ardından şehit Piyade Uzman Piyade Uzman Onbaşı Ramazan TAŞKIN’ın naaşı, askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Karşılamanın ardından askerler tarafından cenaze aracına taşınan şehit Piyade Uzman Piyade Uzman Onbaşı Ramazan TAŞKIN’ın cenazesi baba ocağı Çarşamba ilçesine uğurlandı.
    
        Karşılama törenine ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun Barosu Başkanı Av.Kerami GÜRBÜZ, Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Çarşamba Kaymakamı Mustafa GÜNEY, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, emniyet mensupları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
     Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtına katılan Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ unsurlarının bomba yüklü araçla düzenledmiği saldırı sonucu, 20.01.2017 Cuma günü şehit olan, Piyade Uzman Onbaşı Ramazan TAŞKIN için Çarşamba ilçesi Rıdvan Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.
 
        Burada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Vali İbrahim ŞAHİN, Samsun Milletvekilleri Fuat KÖKTAŞ, Çiğdem KARAASLAN, Orhan KIRCALI, Erhan USTA, Kemal ZEYBEK, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb Ünsal AĞAOĞLU, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile cenaze namazı kılındı.

 
        Samsun İl Müftüsü Veysel ÇAKI tarafından Rıdvan Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi askerlerin omuzunda askeri top aracına konularak cadde üzerinde bir süre taşındı. Daha sonra cenaze aracına konularak defnedilmek üzere askerlerin omuzunda Göğceli Mahallesine götürüldü. Sonrasında şehidimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan TAŞKIN’ın naaşı okunan Kur'an-ı Kerim eşliğinde Çarşamba ilçesi Göğceli Mahallesi aile kabristanlığında toprağa verildi.


       Defin töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanı  Akif Çağatay KILIÇ, şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası Fazlı TAŞKIN’a, fotoğrafını ise şehidimizin kardeşi Resul TAŞKIN'a öperek teslim etti.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi