ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM BAFRA VE YAKAKENT TE UYUŞTURUCU OPERASYONU

ALAÇAM BAFRA VE YAKAKENT TE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Tarih
Bu haber 4740 defa okunmuştur.

..........

      Samun Valisi İbrahim ŞAHİN yaptığı açıklamasında, ‘Samsun İl Jandarma Komutanlığınca, Samsun ili Alaçam, Bafra, 19 Mayıs ve Yakakent ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik alınan duyumlar üzerine Alaçam Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda planlı faaliyet çalışmalarına başlanılmıştır.
Samsun ili Alaçam ilçe merkezli yapılan araştırmalar neticesinde (18) şüpheli şahıstan oluşan uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak İstanbul, Kocaeli, Samsun 19 Mayıs, Bafra, Alaçam, Yakakent ilçelerinde;
Soruşturma kapsamında yapılan ara operasyonlar ile uyuşturucu tacirlerinin ev, iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda 194 adet sentetik hap, 407 gr. bonzai, 184 gr. esrar, 2 gr eroin, 1 adet ruhsatsız tabanca ve muhtelif çaplarda 38 adet fişek ele geçirilmiştir.
Samsun İl Jandarma Komutanlığınca şüphelilerin yakalanmasına yönelik 21 Şubat 2017 tarihinde (108) personel, (29) araç ile İstanbul ilinde (2), Kocaeli ilinde (2),Samsun Alaçam ilçesinde (12), Bafra ilçesinde (4) 19 Mayıs ilçesinde (1) ve Yakakent ilçesinde (1) olmak üzere toplam (22) adrese Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir.
Şüpheli şahısların evlerinde, iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 12 adet av tüfeği fişeği, 2 adet av tüfeği şarjörü, 1 adet 7.65 mm tabaca şarjörü, 2 adet 7.65 mm tabanca fişeği, 4 adet kuru sıkı tabanca, 40 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 7 gram kubar esrar, 6 gram kenevir tohumu, 10 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve 1 adet çelik kasa ele geçirilmiştir. Şüpheliler hakkında gerekli adlı işlemler yürütülmektedir.
Operasyon kapsamında, (18) şüpheli yakalanarak adli makamlara çıkarılmak üzere gözaltına alınmışlardır.
Samsun İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve güvenini sağlamaya yönelik gayretli çalışmalarına devam edecektir. Operasyonlarda emeği geçen tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.’ dedi.

KAYNAK:SAMSUN VALİLİĞİ

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi