ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM LI GENÇ ÖLÜMÜN KENARINDAN HAYATA DÖNDÜ

ALAÇAM LI GENÇ ÖLÜMÜN KENARINDAN HAYATA DÖNDÜ

Tarih
Bu haber 4385 defa okunmuştur.

.........Samsun’un Alaçam ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralan ve beyin fonksiyonları durma noktasına gelen Taner Akman(28), Bafra Devlet Hastanesi doktorlarının zamanında müdahalesiyle hayata döndü.
 
Alaçam ilçesinde 6 ay kadar önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralan Taner Akman(28), olay yerine gelen 112 Acil Ekipleri tarafından Bafra Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayın Pazar günü meydana gelmesi nedeniyle durumu çok kritik olan Taner Akman’ın çekilen filmleri; izinli olan Beyin Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ömer Özkan’ın cep telefonuna gönderilerek mevcut durumu hakkında bilgi verildi. Filmleri inceleyen Opr. Dr. Ömer Özkan, yaralıyı ameliyathaneye çıkartmalarını söyleyerek Anestezi Uzmanı Dr. Barış Tükenmez’i aradı. Samsun’dan Bafra’ya hareket eden Opr. Dr. Ömer Özkan ve Dr. Barış Tükenmez, çok kısa sürede Bafra Devlet Hastanesine gelerek trafik kazasında ağır yaralanan ve beyninin iki tarafında kanama olan Taner Akman’a müdahale ettiler. Yapılan ameliyatın ardından 1 hafta uyutulan Akman, daha sonra uyandırılarak tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edildi.
 
Bafra Devlet Hastanesi’nde 6 aylık bir tedavinin ardından hayata dönen Taner Akman yaptığı açıklamada; “Ölümün kenarından döndüm. İki doktorumun sayesinde kurtuldum. Eğer ikisinin yürekten katkısı olmasaydı ben şu anda ölmüştüm. Doktorlarım beni tanımıyordu, ben de onları tanımıyordum ama Samsun’dan 11 dakikada buraya geldiler. Gönlünden gelmese iki doktor 11 dakikada oradan buraya ameliyata yetişmeye uğraşmazlardı. Şu anda ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Ben onların fedakârlığı sayesinde hayata döndüm. Bu iki güzel insan sayesinde hayata döndüm" ifadelerini kullandı.

HABER:BAFRA AJANS

Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi