ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 96.YILI TÖRENLE KUTLANDI

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 96.YILI TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1261 defa okunmuştur.

........
       İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Alaçam ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Şehit Muhammet Aksu İlk/Ortaokulu tarafında “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı düzenlendi.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı.

 Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı’nın yazılış hikayesini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından öğrenciler tarafından İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi ve şiirler okundu. “İstiklal Marşı’mızı En Güzel Okuma Yarışması"nda 1. Ve ikinci olan Öğrencilerinin eserlerini okuması ve ödülleri İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından takdim edilmesi,  Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazılışını anlatan belgesel, tiyatro, video ve müzikal gösterilerinin sunumu ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.
       Programa Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, ADH.Başhekimi Dr. Radi Şen, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Halk Eğitimi Müdürü Salih İleri, Halk Bankası Müdürü Sadettin Kuru, Malmüdürü Hüseyin Şimşek, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisinin katılımı ile gerçekleşti.
  Törende İlçe düzeyinde yapılan İstiklal Marşını En güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından verildi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi