ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

KARAHÜSEYİNLİ OKULUNDA NEVRUZ ŞENLİKLERLE KUTLANDI

KARAHÜSEYİNLİ OKULUNDA NEVRUZ ŞENLİKLERLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 1314 defa okunmuştur.

........      Baharın başlangıcı olarak kabul edilen Nevruz etkinliği ülkemizin dört bir yanında oluğu gibi ilçemizde de kutlandı. Karahüseyinli Ortaokulunda Nevruz programı tertip edildi.Program 23 Mart 2017 Perşembe günü saat 10:00 da yapıldı.Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Belediye Başkanı Hadi UYAR ,Alaçam ilçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL,Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU, Alaçam İlçe Müftüsü Hasan SÜSÜN, Alaçam Nüfüs Müdürü Kemalettin TAŞDELEN, CHP Alaçam İlçe başkanı Fuat CANBAZ MHP İlçe Bakanı Erdinç GÜL,İlçe GHS Müdürü Soner ŞAHİN ,Alaçam Öğretmenevi ASO Müdürü Ahmet ÖZTÜRK,Bafra Öğretmenevi müdürü Nevriz SEKMEN , Memur Sen Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Salih İLERİ, Türk Eğitimsen ilçe temsilcisi Mustafa SARIOĞLU,Alaçam Detay Dershanesi Kurucu Müdürü Ebru Nur LİMAN,Büro Memur Sen İlçe başkanı Ramazan ÇOBAN,Okul Müdürleri,Müdür yardımcıları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


       Programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, Aşığız Türkiyem oyunu ve folklar oyunları oynandı. Mehteran gösterisi büyük alkış aldı.


 Günün anlam önemini belirten Kaymakam Çağlar; "Böylesi güzel günlere gerçekten ihtiyacımız var. Son yıllarda toplum olarak, millet olarak, devlet olarak yorulduk. Gerçekten zor günlerden geçiyoruz. İnşallah yeni bir yaşamsal döngünün başlangıcı olarak kabul ettiğimiz Nevruz yeni bir yılda bize umut, güzellikler huzur ve hayır getirir. Güzel günlere vesile olur" dedi. Programda Okul müdürü Bayram BİRCAN Bundan tam 4653 yıl önce ilk yurdumuz Ergenekon’dan çıkışımız ve tarih sahnesinde yer alışımızın yıl dönümü olarak kutladığımız Nevruz Toyu’na hepiniz hoş geldiniz. Tarih süresi içerisinde Nevruz Bayramını, Türk dünyasının kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kadar uzanan engin coğrafyada yaşayan Türk devletleri ve toplulukları milli ve ortak bayram olarak kutlamaktadır. Nevruz; sevgi, saygı ve hoşgörünün, milletçe bir arada, kardeşçe, barış içerisinde yaşama arzusunun, dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu, sevinç ve kıvanç dolu günlerimizi, bolluk ve bereketi müjdeleyen bir bayram günüdür. Türk insanını birbirine kenetleyen, bağlayan, Ergenekon’dan demir dağları eriterek dirilen atalarının ruhlarıyla yanan ateştir. Bu ateş hiç sönmeden binlerce yıldır yanmakta ve gelecekte de kıvılcımlarından binlerce gönlü tutuşturacak ortak kültür ile binlerce ruhu ısıtacaktır. Bağımsızlığı simgeleyen Nevruz ateşi tüm Türk yurtlarında sonsuza dek hiç sönmeden yanması dileğimle Avrasya’nın ve Türk milletinin Nevruz Toyu kutlu olsun. Dedi.


Programda folklör ekipleri gösterilerini sundu Mehteran ekibinin söylediği kahramanlık türküleri izleyiciler tarafıncan coşku ile dinlendi,büyük alkış aldı.
 Nevruz ateşinden atlanılarak demir dövmenin ardından program ikramlarla sona erdi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi