ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2. Yakakent Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri

2. Yakakent Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri

Tarih
Bu haber 2275 defa okunmuştur.

..........      Yakakent Belediyemiz tarafından düzenlenen 2. Yakakent Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri 05.05.2017 Cuma günü Liman Mahallesi Güreş alanında 200 güreşçinin katılımı ile yapıldı.

      Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti. Kuranı Kerim okunmasıyla başladı.

      Şenliklere AK Parti Samsun Milletvekili  Orhan KIRCALI, AK Parti Samsun İl Başkanı  Muharrem GÖKSEL, Yakakent İlçe Kaymakam Vekili  Muhammet TUGAY, Alaçam Belediye Başkanı  Hadi UYAR, İlçe Garnizon Komuta  Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Murat SARI, Alaçam Emniyet Müdürü Kenan BIYIK, AK Parti Samsun İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya Başkanı İsmail ŞEN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Sefer TEK, Bafra Belediye Başkan Yrd. İsmail KURT, SÜRSAN SU ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.A.Ş. Müdürü Hakan ÜZEL, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Yakakent Büyükkırık Köyü Derneği Başkanı Hamit KORKMAZ, çeşitli STK temsilcileri Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Şenliklere katılan bütün misafirlere Yakakent’e has Keşkek ikramında bulunuldu.

      Şenliklerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA yaptığı konuşmada ‘’Bu Yıl 2.sini düzenlediğimiz Yakakent Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine katılan herkese İlçe halkımız adına hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum. Hıdırellez geçmişle gelecek arasında köprü kuran, bizi birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren, bu kültürel değerimize sahip çıkmak adına bugün şenliğimizde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Vatandaşlarımızın Hıdırellez bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili  Orhan KIRCALI, AK Parti Samsun İl Başkanı  Muharrem GÖKSEL de orada bulunanlara konuşma yaptılar.Güreşler miniklerin karşılaşmalarıyla başladı, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı. Kıran kırana geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda rakibi Ankara B.B. Sporcusu Ferit KESKİN’i yenen Yalçın SÖZER, başpehlivanlığı kazandı. Ağalık yarışını ise SÜRSAN SU ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.A.Ş. Müdürü Sayın Hakan ÜZEL 20 000 -TL ile kazandı.


KAYNAK:YAKAKENT BELEDİYESİ

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi