ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM MYO’DA TECRÜBELER PAYLAŞILDI

ALAÇAM MYO’DA TECRÜBELER PAYLAŞILDI

Tarih
Bu haber 983 defa okunmuştur.

.........Ondokuz Mayıs Üniversitesi Alaçam Meslek Yüksekokulu’nda KOSGEB destekli Girişimcilik dersi kapsamında “tecrübe paylaşımı” etkinliği düzenlenerek öğrencilere alanlarında uygulama bilgisi aktarıldı.

Alaçam MYO, “TÜBİTAK 1601 Bütüncül Bir Yaklaşım İle Girişimcilik Eğitimi” Projesi kapsamında KOSGEB destekli olarak verilmekte olunan Girişimcilik dersi kapsamında tecrübe paylaşımı etkinliği gerçekleştirdi. Son derste gerçekleşen etkinliğe konuk olarak Uzakyol Kaptanı, Karadeniz pni Surveylerinden Turan Aydın ve Uzman Fatih Kesim katıldı. Etkinliğin modaratörlüğü ise Uzakyol Kaptanı Öğr. Gör. Tayfun Şimşek tarafından gerçekleştirildi.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ SEKTÖRE HAZIRLIYORUZ"

Alaçam MYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, okul öğrencilerinin çalışma hayatına hazırlanmasına yönelik çalışmalarına devam ettiklerini belirterek,  “Girişimcilik eğitimi almaları öğrencilerimizin çalışma hayatına daha donanımlı olarak başlamalarını sağlayacak. Akademik bilginin yanı sıra uygulama bilgisine de önem vererek öğrencilerimizin çalışma hayatında tercih edilen adaylar olmasını hedefliyoruz.” dedi.

"SAMSUN LİMANI’NIN GELİŞİMİ"

Etkinlik kapsamında ilk olarak Fatih Kesim, Samsunport Limanı’nın tarihsel gelişimi, coğrafi konumu ve jeopolitik önemi hakkında bilgi verdi. Samsunport’un lojistik ağını anlatan Kesim, bölgenin yüksek bir gelişme potansiyeli olduğunu söyledi. Survey Turan Aydın ise gemi yükleme şekilleri, gemi hasarları, gemi yükleme ekipmanları ve denizcilik sigortaları hakkında temel bilgileri verdi. Soru-cevapla devam etkinlik katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesi ile sona erdi.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi