ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MÜTTEFİK HUKUKUYLA BAĞDAŞMAZ

MÜTTEFİK HUKUKUYLA BAĞDAŞMAZ

Tarih
Bu haber 788 defa okunmuştur.

ATATÜRK'E YAPILAN HAKARETİ KINADI

MÜTTEFİK HUKUKUYLA BAĞDAŞMAZ
MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Meclis Genel Kurulunda Trump’ın YPG'ye ağır makinalı tüfek ve zırhlı araç yardımını onaylaması ve Atatürk’e hakaret konuları hakkında konuştu.
Amerikan Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Rakka operasyonu öncesi terörist örgüt YPG'ye ağır makinalı tüfek ve zırhlı araç yardımını onaylamasıyla ilgili şunları söyledi:
“Bu, bizim açımızdan hiçbir şekilde kabul edilemez, müttefik hukukuyla da bağdaşmayacak bir durumdur. Türkiye'nin ve bölgenin güvenliğini olumsuz etkileyecek bir durumdur. Buradaki yanlışlık Amerika Birleşik Devletleri'nin Rakka operasyonunu YPG'yle birlikte yapmasındadır. Bu anlayış, Suriye'de sorunların çözümünü zorlaştıracaktır, kolaylaştırmayacaktır.”
ATATÜRK'E YAPILAN HAKARETİ KINADI
Atatürk’e yapılan hakareti kınayan Usta; “Birkaç gün önce bir özel televizyon kanalında cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili hakaret içeren ve tarihî gerçeklerle bağdaşmayan bir kısım değerlendirmeler yapılmıştı. Bunları kabul edilemez buluyoruz, kınıyoruz. Burada Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili iki tane soruşturma başlatmış olması son derece memnuniyet vericidir. Ortak değerlerimize sahip çıkmak durumundayız. Medyanın da sorumlu hareket etme yükümlülüğü vardır. RTÜK'ün de bu tür gerçek dışı beyanlara fırsat vermemesini temenni ediyoruz” dedi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi