ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT İLÇEMİZ KÖYLERİNDE HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ DEVAM EDİYOR

YAKAKENT İLÇEMİZ KÖYLERİNDE HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Tarih
Bu haber 2102 defa okunmuştur.

........      Yakakent İlçemiz Asmapınar Mahallesinde yıllardan beri yapılan ve geleneksel hale getirilen “Asmapınar Bolluk Aşı ( HIDIRELLEZ ) Şenliği “düzenlendi.

      Düzenlenen Bolluk Aşı şenliğine Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Samsun Büyükşehir Meclis Üyesi Turan ÇAKIR ve Vatandaşlar katıldı.

      Mesire alanında mevlit okundu, rahmet ve bereket duası yapıldıktan sonra öğle namazı kılındı. Namazdan sonra geleneksel yemeklerden mahalleli kadınları tarafından pişirilen keşkek, Haşlanmış Yumurta, Yoğurt ve Köy Böreğinden oluşan yemek verildi.
    Yakakent te 13 Mayıs Cumartesi Çamalan Delitepe de  Çamalan Hıdrellez şenlikleri yapıldı.
      Düzenlenen Bahar Şenliğine (Hıdırellez Şenliği) İlçe Kaymakamı Muhammet TUGAY, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, Yakakent SASKİ Müdürü Mehmet VERİM, Büyükşehir Meclis Üyesi Turan ÇAKIR, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Her yıl Yassıdağ ve Yeşilköy Mahallesinin ortaklaşa düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Bahar Şenliği Bolluk Aşı (Hıdırellez Şenliğine) Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

      Düzenlenen şenlikte şenliğe katılan misafirlere ve vatandaşlara Yassıdağ ve Yeşilköy muhtarlığınca keşkek, et yemeği (yahni) ve ayran ikram edildi. İkramların ardından Ata sporu Karakucak güreş müsabakaları ile devam eden şenlik davul zurna eşliğinde yöresel oyunların ve halay çekilmesinin ardından sona erdi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi