ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN EĞİTİM BİR SEN İL DİVAN TOPLANTISINI VEZİRKÖPRÜDE YAPTI

SAMSUN EĞİTİM BİR SEN İL DİVAN TOPLANTISINI VEZİRKÖPRÜDE YAPTI

Tarih
Bu haber 1217 defa okunmuştur.

..........    Samsun Eğitim Bir Sen 2016-2017 eğitim öğretim yılı genişletilmiş ildivan toplantısı Vezirköprü'de yapıldı.Yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilcisi Ahmet Yılmaz, 676 üye ile ilçede yeniden yetkili sendika olduklarını belirterek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başarılı çalışmalarından dolayı ilçe yönetimine teşekkür eden Yılmaz, "Sendikalar mesleki ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütleridir. Kişisel menfaatlere alet edilmemelidir" dedi.

        Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Necdet Güneysu ise yaptığı konuşmada sendikanın amaç ve hedeflerine değindi. Güneysu, "Emeğin ve alınterinin savunucusu olan sendikamız bu noktalara kolay gelmemiştir. Bizi takip eden sendikaya Samsun’da 2 bin 400 fark attık. Türkiye ile ilgili her konuda söyleyecek sözümüz ve çözümümüz vardır" diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.


Güneysu;Eğitim öğretim yılının değerlendirmesini yaparak çözüm  önerilerini anlattı.2017 sendika  mutabakatları  sonucunda Samsun yerelinde eğitim öğretim  hizmet kolunda  faliyet gösteren tüm sendikalrın toplamından 172 üye fark  attıklarını belirtti.Eğitim öğretim çalışanlarının verdiği yetki emanetinin gereğini yapacaklarını söyleyen Güneysu,biz  yetkiyi  emanet  biliyoruz.Bu  güveni  bize veren tüm  üyelerimize teşekkür  ediyorum  dedi.

Zirveden  Ufuklara yolculuğunda Samsun Eğitim-Bir-Sen olarak  üzerimize düşeni  yaptık.Toplu  sözleşmede eğitim çalışanlarının haklarını sonuna  kadar savunacaklarını ifade  etti.

Toplantıya katılan yaklaşık 150 kişi feribotla Şahinkaya Kanyonu’nu gezdi. Yapılan yemek ikramı ile toplantı sona erdi.Vezirköprü Eğitim Bir Sen in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya sendika yönetiminin eş ve çocukları da katıldı.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi