ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM KIZILAY ŞUBESİ VE ÜLKE GENELİNDE 319 ŞUBE KAPATILDI

ALAÇAM KIZILAY ŞUBESİ VE ÜLKE GENELİNDE 319 ŞUBE KAPATILDI

Tarih
Bu haber 1154 defa okunmuştur.

.........Türk Kızılay Derneği, Alaçam Şubesini Kapattı
Türkiye Kızılay Derneği Alaçam Şubesi, Genel Merkez kararıyla kapatıldığı bildirildi.
Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can imzasıyla ülke genelinde 319, şubeye gönderilen 12 Mayıs tarihli yazıda, söz konusu şubelerin Kızılay’ın misyonunu yerine getiremediği ve aktif olarak faaliyet gösteremediği kaydedildi.
Türkiye Kızılay Derneği Alaçam Şubesi Başkanı İsa Şentürk, yaptığı açıklamada, derneğin Genel Merkez kararıyla kapatılmasına karar verildiğini söyledi. Yazıda bu gerekçeler şöyle sıralandı: “Kurumumuzda gerçekleştirilen denetimler ve yapılan kapasite değerlendirme çalışmalarında ne yazık ki kimi şubelerimizin Türk Kızılayı’nın misyon, vizyon ve stratejik planı kapsamında Kızılay’ın genel amaçlarına ulaşabilmesi, ilkelerini yayabilmesi, tanıtımının sağlanması ve toplum katında saygınlığını artırabilmesi için etkin ve aktif olarak faaliyet gösteremediği tespit edilmiştir. Bu durumlar Kızılay’ın ulaşmak istediği hedefleri gerçekleştirmesine engel olmakta ve değişimi kaçınılmaz kılmaktadır. Tüm bu hassasiyetler ile Türk Kızılayı 2016-2020 Stratejik Planında yer alan ‘Toplumdaki yardım sektöründeki değişen ihtiyaçlara yanıt verecek kurumsal dönüşümü gerçekleştirmek’ ve ‘Şube ağlarını harekete geçirmek’ amacını da göz önünde bulundurarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Şubenizin kapatılmasına karar vermiştir.”
Bu karar doğrultusunda yurt genelinde 319 şube kapatılmıştır. Alaçam şubemiz de kapanan şubeler arasında maalesef yerini aldı. Ama şubemiz kapansa da bizler her zaman dünyanın en büyük iyilik kuruluşu olan Türk Kızılayının her zaman yanındayız. Görev yaptığım sürede, yönetim kurulumuza, üyelerimize, kaymakamımız Oğuz Alp Çağlar'a, Belediye Başkanı Hadi Uyar’a, Garnizon Komutanımız Üsteğmen Murat Şenyurt’a, Daire amirlerimize, kan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Kendilerinden Mevlam razı olsun."
Not: Kapatma kararları yasal değil. Bizi kapatabilmeleri için bir suç, sahtecilik ya da yüz kızartıcı bir şey olması lazım. Tüzükteki kapatma kararında da, ‘Şubeler verimli olamazsa yönetim kurulu kapatır’ deniyor. Ancak buradaki durum bu değil. Kendilerinden olmayan şubeler için kapatılma kararı verilmiştir.” Dedi.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi