ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

AYYEGDER 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AYYEGDER 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih
Bu haber 937 defa okunmuştur.

Alaçam – Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği

      Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca (TKDK), yerelde yaşanan sorunların çözümü ve kırsalda yaşayan yerel kırsal toplulukların harekete geçirilmesi amacıyla başlatılan "LEADER" projesi kapsamında kurulan Alaçam – Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneğinin (AYYEGDER) birinci Genel Kurul Toplantısı Alaçam Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

      Genel Kurul; Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, Alaçam- Yakakent ilçeleri kamu kurum kuruluş temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

      Alaçam ve Yakakent’i kapsayan Yerel Eylem Grubunun hazırlayacağı Yerel Kalkınma Stratejisinin detaylarının ve hazırlık planlarının görüşüldüğü toplantıda, yeni Yönetim Kurulu oluşturularak oylamaya sunuldu.

      2018 yılı sonuna kadar hazırlanması planlanan Yerel Kalkınma Stratejisi dört yıllık bir plan olmakla beraber, bölgesel teşhis ve swot analizi, kalkınma önceliklerini tanımlamak, program tanımlama ve uygulama çizelgesi tanımlamak aşamalarından oluşmakta. Hazırlanacak olan strateji ile bölgedeki doğal, demografik, ekonomik unsurlar incelenerek kalkınma öncelikleri ve hedeflerin belirlenmesi planlanıyor. Katılımcı bir anlayışla hazırlanacak olan Yerel Kalkınma Stratejisi ile bölgede, üretimde payı olan tüm sektör ve kişilerle görüşülerek Kalkınma Stratejisine katkı sağlaması hedefleniyor.

      Toplantıda bir konuşma yapan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA "İlçemizin ekonomik refahı ve kalkınması için her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız. Yerel Kalkınma Stratejisi, Yerel Eylem Grubu Derneğimiz tarafından hazırlanıyor olmakla beraber biz Yerel Yönetimler için de bir kaynak ve yol haritası olacak. Yeni Yönetim Kurulumuzun çalışmalarında başarılar diliyor, Yakakent Belediyesi olarak derneğimizin her zaman yanında olacağımızı taahhüt ediyoruz." Dedi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi