ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

RAMAZAN AYI NEDENİYLE GIDA İŞLETMELERİNİN DENETİMLERİ ARTTI

RAMAZAN AYI NEDENİYLE GIDA İŞLETMELERİNİN DENETİMLERİ ARTTI

Tarih
Bu haber 3019 defa okunmuştur.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde 17 İlçemizde denetimler başladı


        Ramazan ayı nedeniyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün 25.05.2017 tarih ve E.1276800 sayılı yazısına istinaden unlu mamuller, ekmek, pide, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim ve satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri başta olmak üzere gıda işyerlerinin denetimlerine ağırlık verilmesi, "ramazan paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yönelik denetimlerin daha sık ve etkin bir şekilde yapılması hususunda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde 17 İlçemizde denetimler başlamış olup, Ramazan ayı boyunca devam edecektir. Denetimlerin daha hızlı ve etkin olabilmesi için bazı İlçe Müdürlüklerine, İl Müdürlüğünde görevli gıda kontrolörleri ile destek sağlanmaktadır.


       Gıda denetimleri konusunda açıklama yapan İl Müdürü Nail KIRMACI “Samsun İli genelinde 1.461 gıda üretim yeri, 5.941 gıda satış ve toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 7.402 işyeri denetlenmiş olup, 37 işyerine gıda mevzuatına uygunsuzluktan idari para cezası uygulanmıştır. Hijyen, taklit, tağşiş gibi insan sağlığını tehdit eden hususlar başta olmak üzere, gıda mevzuatında belirtilen koşulları sağlamayan işletmeler hakkında yasal yaptırımlar konusunda taviz verilmeyecektir” dedi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi