ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI

TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI

Tarih
Bu haber 695 defa okunmuştur.

Başvurular Başladı

9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması İçin Başvurular Başladı

    Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “Tarım ve İnsan” Fotoğraf Yarışmasının 9.’su; Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları, DenizBank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere bu yıl da 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.

    Tematik kategori, 2017 yılında Milli Tarım Projesi çerçevesinde “Milli Tarım” olarak belirlendi. Sürdürülebilir bir tarım ve hayvancılık anlayışı çerçevesinde gıda güvenliğini sağlamayı, tarım sektöründeki yapısal sorunların kalıcı bir çözüme kavuşturulması ve böylece gelecek nesillere daha güçlü, üretken ve müreffeh bir Türkiye bırakmayı amaçlayan Milli Tarım Projesi uygulaması ile planlı ve yeterli üretim modellemesine geçilmiş olacak. Tarımsal hâsıla artırılarak ülkemizin dışa bağımlılığı sonlandırılacak, yanı sıra fiyat istikrarı sağlanacak ve çiftçimizin refah düzeyi yükseltilecektir. Tarım alanında verimliliği ve rekabeti gözeten Milli Tarım Projesi, toprağı ve çevreyi koruyan, sürdürülebilir üretimi destekleyen yapısı ile yeni bir yaklaşım ve vizyon öngörmektedir.

    İl Müdürümüz Nail KIRMACI, konuyla ilgili şunları söyledi: “İlki 2009 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve daha sonraki yıllarda Denizbank sponsorluğunun dâhil olduğu etkinlikte tematik kategori bu sene Milli Tarım Projesi olarak belirlenmiştir. Hedefimiz ithal eden değil ihracat odaklı büyüyen, üretimi ve verimliliği artıran, sadece bugünü değil yarını da planlayan bir tarım sektörü olup, her kategoriden bu yönde katılımlar beklemekteyiz. Yarışmacıların tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla katılabileceği yarışma başvuruları 12 Haziran 2017 itibarıyla (dün) başlamıştır. 08 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek başvurular hakkında, ilgilenenlerin (yarışma şartları, ödüller, jüri vb.) detaylı bilgilendirme için www.tariminsan.com adresine bakmaları gerekmektedir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyor ve katılımcılara başarılar diliyorum”. 

     Nail KIRMACI
GTHB Samsun İl Müdürü

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi