ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM CUMHURİYET MEYDANINDA GERGİN SAATLER

ALAÇAM CUMHURİYET MEYDANINDA GERGİN SAATLER

Tarih
Bu haber 3896 defa okunmuştur.

...........  Samsun Büyükşehir belediyesi ve Alaçam belediyesi tarfından ortaklaşa yapılan Cumhuriyet Meydanının güzelleştirilmesi ve Uluçay üzerine sedede projesi ile çevre düzenlemesi kapsamında daha önce Cumhuriyet Meydanındaki Otobüs terminali yıkılmış ve başka bir alana taşınmıştı.İkinci kapsamda mülkiyeti alaçam belediyesine ait olan Çay kenarındaki belediye dükkanlarının yıkılmasına karar verildi buradaki esnafa tebligat yapıldı,Bir kısım esnaf kendine başka yer bulup taşınırken bir kısım esnaf halen aynı iş yerlerinde faaliyetlerine devam ediyor.İş yerini boşaltan esnafın dükkanlarının yıkımına kısım kısım başlanmıştı.Ayrıca binanın çatısı tamamen sökülmüştü.

,
      19 haziran 2017 Pazartesi günü sabah saatlerinde İş makineleri meydanda yerlerini alarak yıkım için çalışma hazırlıklarına başladılar.Boşalan dükkanların yıkılmaya başlamasıyla birlikte dükkanlarını boşaltmayan vatandaşlardan tepkiler yükselmeye  ve esnafla belediye yıkım ekipleri arasında tartışlar yaşandı.Esnaflar taşınacak müsait iş yeri bulamadıklarından kendindilerine bir miktar daha süre verilmesini istiyorlar.Olayların daha fazla büyümemesi için Alaçam Emiyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde tedbir aldı.Meydandaki gerginlik devam ediyor.Haberlerimiz devam edecek.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi