ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2017 YILI FINDIKTA REKOLTE TAHMİNİ ÇALIŞMALARI YAPILDI

2017 YILI FINDIKTA REKOLTE TAHMİNİ ÇALIŞMALARI YAPILDI

Tarih
Bu haber 708 defa okunmuştur.İlimiz 2017 Yılı Fındık  Rekolte  Tahmini Çalışmaları Tamamlandı

          İlimiz 2017 yılı çotanak sayımına göre fındık rekolte tahmini çalışmaları, İl Müdürlüğümüzün organizasyonunda komisyon üyelerinin katılımı ile 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında tamamlanmıştır.


Arazide yapılan çalışmalara; Komisyonda görevli, İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Bayram AY, İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik elemanlar, Fiskobirlik, Ziraat Odaları, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Ulusal Fındık Konseyi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi,Toprak Mahsulleri Ofisi temsilcilerinin katılımları sağlanmıştır. Oransal yoğunluğa göre belirlenen sahil, orta ve yüksek kuşaktaki mahallelerde tespit edilen fındık bahçelerinde, işaretlenen dallarda çotanak sayımları yapılmıştır. Komisyon üyelerinin arazi çalışmaları sonucunda elde ettikleri veriler esas alınarak fındık rekolte tespit çalışmaları çotanak sayımı esasına göre gerçekleştirilmiştir.


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail KIRMACI başkanlığında 23.06.2017 tarihinde yapılan toplantıda  Bakanlığa bildirilmek üzere, rekolte çalışmaları tamamlanmış ve komisyonca karara bağlanmıştır. İl Müdürü Nail KIRMACI komisyon üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda yaptığı konuşmada, stratejik ürünümüz olan fındıkta rekolte çalışmalarının çok önemli olduğunu ve geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da  çalışmaların titizlikle gerçekleştirildiğini söyleyerek   katılanlara emeklerinden dolayı teşekkür etti. İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi