ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

DAMIZLIK KOÇ-TEKE YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

DAMIZLIK KOÇ-TEKE YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarih
Bu haber 590 defa okunmuştur.

.................Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Başvuruları Başladı
Ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık koç-teke ihtiyacını karşılayacak işletmelerin kurulmasına yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin usül ve esasları belirlemek amacıyla düzenlenen tebliğde Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Merkez Birliğine üye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri İl Birliklerince, 500 baş kapasiteye sahip damızlık koç-teke üretimine yönelik yeni işletme kurulması veya mevcut işletmelerin kapasitelerinin 500 başa sahip olacak şekilde artırılmasını, rehabilitasyon yatırımlarını ve bu işletmelerden damızlık koç-teke alımı yapacak Birlik üyesi yetiştiricilerinin desteklenmesini kapsamaktadır.
Yatırım Konuları
Birlikler;Yeni yatırım veya kapasite arttırımı/rehabilitasyon konusunu kapsayan inşaat yapımı,makine alet ve ekipman alımı desteklerinden bir kez yararlanabilirler.Damızlık koç-teke alımından yararlanamazlar.
Birlik Üyesi Yetiştiriciler;Hibe desteği kapsamında her 50 baş anaç hayvana kadar bir baş koç-teke olmak üzere en fazla 5 baş damızlık teke veya damızlık koç alabilir ve destekleme hibesinden bir kez yararlanabilirler.
 Hibe Oranları
Hibe oranı birlikler için inşaat yapımı,makine alet ve ekipman alımına ait gerçekleşme tutarının %50’si ile sınırlıdır.Birlik üyesi yetiştiriciler için damızlık koç-teke satın alan birlik üyesi yetiştiricilere alım tutarının %50’si ile sınırlıdır.
Hibe Desteği Kapsamında olan Hayvanlar
            Bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı 12-36 aylık damızlık koç
            Bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı 12-36 aylık damızlık teke
    Başvuru Yeri ve Zamanı
Bu desteklemeden yararlanmak isteyen yatırımcılar başvuru formu ve ekinde yer alan belgeler ile 11 Temmuz-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında İl Müdürlüğüne müracaat edecektir. Hibe programından yararlanmak için başvuruda bulunacak birlik ve birlik üyesi yetiştiriciler hibe oranları, yatırım alanları, başvuracaklarda aranan diğer şartlar, kimlerin bu desteklemelerden yararlanamayacağı ve istenen belgelerin tamamıyla ilgili tüm detaylar için;Bakanlığımızın internet sitesinde yayımlanan Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesi 2017 Yılı Uygulama Rehberinden yararlanabilirler.
 Üreticilerimizin damızlık düve yetiştiriciliği desteklemelerinden yararlanabilmeleri için başvurularını yapmak üzere belirtilen tarihler arasında gerekli belgelerle birlikte İl Müdürlüğümüze gelmesi gerekmektedir.
İlgililere önemle duyurulur. Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi