ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

CHP SAMSUN İL BAŞKANI AKCAGÖZ:

CHP SAMSUN İL BAŞKANI AKCAGÖZ: " YAKAKENT, TOZ TOPRAK İÇİNDE"

Tarih
Bu haber 869 defa okunmuştur.

.......... Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz,Yakaken'te aylardır devam eden ancak henüz tamamlanamayan yol tadilatını gündeme taşıdı. Yakanet'lilerden yoğun şikayet aldıklarını belirten Akcagöz, " Yakakent, turistik bir bölgemiz. Deniziyle, doğasıyla, büyümeye ve gelişmeye açık ve Samsun'un gözdesi diyebileceğimiz ilçelerimizden biri. Yaz aylarındayız. Vatandaş, toz toprak içinde yaşamaya mecbur bırakılmış. Yakakent'in bu halini görenler, buranın bir Belediye Başkanı yok mu diye akıllarına gelebilir. Elbette var ama bakın işte tablo bu. Sokaklar perişan, yol çalışması daha ne kadar sürecek, ne zaman tamamlanacak ve İlçe sakinleri ne zaman toz yutmaktan kurtulacak henüz belli değil. Yakakent'te, tecrübeli bir ilçe başkanımız var. İlçe başkanımız Selami Yaman, yaşanan bu sıkıntının en yakın tanığı ve takipçisidir. Biz de, yollar düzelene kadar bu işin takipçisi olacağız."dedi.
      Yakakent'in küçük ilçe muamelesi gördüğünü dile getiren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, " Samsun'u Büyükşehir yaparken, Büyükşehir yasasını halk oylamasına sunarken öyle demiyorlardı. En uzak ilçenin de, en küçük ilçenin de aynı kalitede hizmet alması gerekir. Bu sıcak günlerde, yaz mevsiminde insanların maruz bırakıldığı bu duruma derhal müdahale edilmelidir. Bir yol çalışması, 6 ayı aşkın bir süredir neden devam eder? Van'a hizmet götürmeyi iş olarak kabul eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, bir zahmet Yakakent'e de uğrayıversin. Yakekent'liler de Samsun'un bir parçası. Yakakent'e, Samsun Büyükşehir Belediyesi iki araç fazla göndersin ve bu sorunu çözsünler. Olimpiyat var diye Samsun Çınarlık arasına bir hızla viyadükler, köprüler yaptılar, pek güzel. Bilsinler ki Yakakent halkı, onların aciz kalması sebebiyle adeta her gün Survivor oynuyor. Yollar çukur, toz toprak bütünüyle evlerin, iş yerlerinin içinde. Yazıktır, günahtır. Bundan neredeyse 1 yıl önce Yakakent'te yolların alt yapı çalışması sonucu bozulduğu, şehrin daha modern görünmesi için Cumhuriyet Caddesi ve Rasim Çağlar Caddesinde endüstriyel baskı beton yol yapılacağı söylenmişti. Kış geçti yaz geldi. Ortada bir şey yok. Görünen o ki, yolları düzelmiş görmek için bir kaç mevsim daha göreceğiz. " diye konuştu.

CHP SAMSUN BASIN BÜROSUHaber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi