ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

CHP SAMSUN İL BAŞKANI  AKCAGÖZ: YAKAKENT'TE ÇEVRE KATLİAMI YAŞANIYOR

CHP SAMSUN İL BAŞKANI AKCAGÖZ: YAKAKENT'TE ÇEVRE KATLİAMI YAŞANIYOR

Tarih
Bu haber 561 defa okunmuştur.

AKCAGÖZ: "YAKAKENT'İN HALİ NE OLACAK?1- AKCAGÖZ: "YAKAKENT'İN HALİ NE OLACAK?
Yakakent sahilinin içler acısı bir durumda olduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, "Uzun zamandır şehrin merkezindeki ana yolların tadilatının bitirilemediğini ve kentin toz toprak içinde olduğunu söylemiştik. O günden bu güne, yine bir hareket yok. Yakakent halkı adeta cezalandırılıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yakakent'e, üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapıyor. Şimdi de Yakakent sahiline, o güzelim sahile, foseptik akıtıldığı duyumunu aldık. Belediyenin bir görevi de, toplum sağlığını koruyacak tedbirleri almak iken, Yakakent'te tam aksine, vatandaş hastalığın kucağına itiliyor." dedi.

Atık pis suyun denize döküldüğü yerde vatandaşın denize girdiğini söyleyen Tufan Akcagöz, "Çatalçam'da da bunun gibi bir durum tespit etmiştik. Bu pislik, vatandaşa reva değildir. Millet, bu pislikle boğuşurken, Çevre Bakanı'nı Samsun'a getirip bir de mavi bayrak gösterisi yapmazlar mı? Akıl alır gibi değil. Mavi bayrağı gelin, foseptiğin döküldüğü yere dikin. Milletle bu kadar dalga geçilmez. Vatandaş olarak da, siyasi bir kurumu temsil eden biri olarak da, bu durumu ihbar ediyorum. Çevreye bile bile zarar vermek soruşturulması gereken bir husustur ve suçtur. Ayrıca, Çevre İl Müdürlüğü de konuya duyarsız kalmamalı ve işi sadece Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bırakmamalıdır. Çevre konusunda Samsun Büyükşehir tek başına bırakıldığında ortaya çıkan tablo ortadadır. Temiz bir çevrede yaşamak, temiz bir denize sahip olmak her vatandaş gibi Samsunlunun da hakkıdır." diye konuştu.

CHP SAMSUN BASIN BÜROSU


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi