ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BEŞİKTAŞLI ESKİFUTBOLCU ALAÇAMLI AHMET CEMAL AYKAÇ MEZARI BAŞINDA ANILDI

BEŞİKTAŞLI ESKİFUTBOLCU ALAÇAMLI AHMET CEMAL AYKAÇ MEZARI BAŞINDA ANILDI

Tarih
Bu haber 1312 defa okunmuştur.

Beşiktaşlı Eski Futbolcu Ahmet Cemal Aytaç Vefatının 29. Yılında Kabri Başında Anıldı.      Beşiktaş Kulübü’nün eski futbolcularından Ahmet Cemal Aykaç vefatının 29. yılında ilçemizdeki kabri başında anıldı.
Beşiktaş Kulübü’nün duayenlerinden Hakkı Yeten ve Süleyman Seba ile top koşturan Ahmet Cemal Aykaç, Samsun Futbol Adamları Derneği tarafından düzenlenen törenle kabri başında anıldı.


Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Derneği (TÜRFAD) tarafından Alaçam şehir mezarlığında düzenlenen anma törenine Belediye Başkanı Hadi Uyar, Ahmet Cemal Aykaç eşi Necmiye Aykaç, Akrabaları ve sevenleri katıldı. Ahmet Cemal Aykaç’ın öz geçmişi anlatan Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi (TÜRFAD) Gültekin Kullukçu yaptığı konuşmada, “Bugün Samsun’da Süper Kupa maçı var. Beşiktaş, Konyaspor ile oynuyor. Bugün buradaki anma merasimine Beşiktaş Kulübü’nün de Samsun’da olmasından dolayı buraya davet ettik. Bu çalışmamız 1 aylık süreç. Beşiktaş Kulübü’ne de resmi yazı yazdık. Hem ailenin ismiyle hem de Futbol Adamları Derneği olarak. Bu yıl Beşiktaş’ın vefa yılı. Biz Beşiktaş kulübünden Sayın Fikret Orman veya yönetim kurulundan birkaç kişinin gelmesini sağlamak istedik. Ama ne yazık ki bu çabamıza rağmen gerçekleştiremedik. En azından buraya bir çiçek gönderebilirlerdi. Ben bu yüzden futbol adamı olarak kınamıyorum. Ama burada olmalılardı diyorum. Biz de bugün futbolda sevgi, barış, dostluk ve en büyüğü de vefa için buradayız" dedi.
Belediye Başkanı Hadi Uyar ise, "İstanbul’da Türkiye’nin en güzide kulüplerinden olan Beşiktaş’ta hayatına devam etmiş. Sonrasında Alaçam’da bir çok katkılarda bulunmuş Ahmet Cemal Aykaç abimizin kabri başındayız. Tabii ki Beşiktaş yöneticileri davet edilmişler, gerek oğlu kanalıyla gerek Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi tarafından ama burada kendilerinin bulunamayışı bizleri memnun etmedi. Ama önümüzdeki yıllarda Samsunspor’u da Süper Lig’de görerek Beşiktaş takımının bir daha ki yıllarda Samsun’a yapacağı ziyaretlerde buradaki eksikliği giderebileceği inancı ile katılanlara teşekkür ediyor, duaların kabulünü diliyorum" diye konuştu.
Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Derneği (TÜRFAD) Başkanı Başkanı Gültekin Kullukçu tarafından günün anısına Ahmet Cemal Aykaç eşi Neçmiye Aykaç’a plaket Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından çiçek taktim edildi. Yapılan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okunarak dua yapıldı.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi