ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM’DA MODEL UÇAK YARIŞMASI YAPILDI.

ALAÇAM’DA MODEL UÇAK YARIŞMASI YAPILDI.

Tarih
Bu haber 785 defa okunmuştur.

...............Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Funfly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarının 1. etabı Samsun’un Alaçam ilçesinde yapıldı.
  Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yarışmacılar, kendi imal ettikleri model uçaklarla izleyicilere heyecanlı anlar yaşattılar. Yarışmaların sonunda Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü yarışmacılarının 50 CC'lik benzinli model uçakla yaptığı gösteride yarışmaya renk kattı.


  Yarışmalar sonunda ferdi yarışmalarda Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü adına yarışan Oğuzhan Koca 537 puanla birinci oldu. 2.'liği 489 puanla Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü'nden Tolunay Sivaslı alırken, Kayseri takımından Özgür Temiz de 393 puanla 3. oldu. Takım sıralamasında ise Oğuzhan Koça, Tolunay Sivaslı, Alperen Şahin’den oluşan Bafra Hava Sporları Gençlik kulübü 1. oldu. Kayseri ekibi 2. olurken, 3.'lüğü de Adana ekibi kazandı.

Yarışmada 1.  Olan Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü adına yarışan Oğuzhan Koca ödülünü Belediye Başkanı Hadi Uyar, 2. Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü'nden Tolunay Sivaslı’ya AK Parti  Alaçam İlçe Başkanı Av.Ali Şengül ve 3. Olan Kayseri takımından Özgür Temiz’e ise ödülü Emekli Öğretmen Orhan Apaydın’ın  tarafından veridi.


  Fun Fly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarının 1. etabını Alaçam’da gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Samsun İl Temsilcisi Burhan Apaydın, 1 ay sonra Adana’da yapılacak olan 2. etap yarışmaları sonunda Türkiye şampiyonasının sonuçlarının belirleneceğini ifade etti.
  Organizasyona ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Hadi Uyar ise, “Fun Fly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarını Türkiye’nin birçok ilinden yarışmacıları burada ağırlamaktan memnun olduk. Değişik bir organizasyon önümüzde ki yıllarda tekrar görmek isteriz. Onlara ev sahipliği yapabilirsek ne mutlu bize” dedi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi